1 / 0

Piotr Lisek szósty podczas mityngu ISTAF

Piotr Lisek skacząc 5.71 zajął szóste miejsce w rywalizacji tyczkarzy podczas mityngu ISTAF na Olympiastadion w Berlinie.

Polak w drugiej próbie pokonał 5.41, a później w pierwszej 5.56. Zaliczenie 5.71 pozwoliło Liskowi zająć szóste miejsce. Rekordzista Polski mógł pokusić się o jeszcze lepszą lokatę, był bliski zaliczenia 5.81. Konkurs z wynikiem 5.91 wygrał Amerykanin Sam Kendricks.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami ósma była Kinga Królik, która uzyskała drugi czas w karierze – 9:43.13. Najlepsza na tym dystansie była Gesa Felicitas Krause (9:26.00).

Na dystansie 400 metrów zaimponowała Aneta Lemiesz. Medalistka mistrzostw świata juniorów na tym dystansie sprzed 21 lat pobiegła w Berlinie 54.14 i poprawiła rekord Europy masters. Polka była w biegu szósta, wygrała Corinna Schwab (51.51).

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk