1 / 2

AZS UMCS Lublin drużynowym mistrzem Polski

AZS UMCS Lublin drużynowym mistrzem Polski AZS UMCS Lublin drużynowym mistrzem Polski

Podczas finałowych zawodów ekstraklasy ligi lekkoatletycznej tytuł drużynowego mistrza Polski obroniła ekipa AZS-u UMCS Lublin, w składzie której nie zabrakło medalistek olimpijskich z Tokio Malwiny Kopron i Małgorzaty Hołub-Kowalik.

Hołub-Kowalik wygrała bieg na 400 metrów osiągając czas 52.65. Później poprowadziła jeszcze swoją klubową sztafetę po zwycięstwo w biegu rozstawnym 4 x 400 metrów MIX. W tym biegu z kibicami pożegnał się Andrzej Jaros – medalista mistrzostw Europy zakończył podczas finału ligi karierę sportową. Komplet punktów dla zwycięskiej ekipy zdobyły także Anna Wielgosz w biegu na 800 metrów oraz Wiktoria Miąso w skoku wzwyż. .Najlepsza w rzucie młotem była brązowa medalistka olimpijska Malwina Kopron, która rzuciła 71.75 i także zdobyła osiem punktów dla UMCS-u.

W rzucie młotem panów bezkonkurencyjny był Wojciech Nowicki (76.42). Na dystansie 400 metrów triumfował kolejny z polskich mistrzów olimpijskich – Dariusz Kowaluk (46.66). Zawodnik AZS-u-AWF-u Warszawa był także najlepszy na 100 metrów (10.50). Norbert Kobielski był najlepszy w skoku wzwyż (2.20), a na 100 metrów przez płotki triumfowała Klaudia Siciarz (13.06).

Drużynowym mistrzem Polski został AZS UMCS Lublin, który obronił tytuł i wywalczył premię finansową w wysokości 18 000 złotych. Na drugim miejscu zmagania zakończyła ekipa Podlasia Białystok, a trzecie miejsce zajął AZS-AWF Warszawa.

Pełne wyniki: Lublin

Lublin, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk