Menu
1 / 0
Aktualności /

Kamil Leśniak i Katarzyna Wilk mistrzami Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie

Kamil Leśniak i Katarzyna Wilk mistrzami Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie

Podobnie jak w roku ubiegłym Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie odbyły się podczas biegu Chudy Wawrzyniec, który odbywa się na liczącej 81 km z przewyższeniem + 3800 m – 3800 m trasie z Rajczy do Ujsoł, w Beskidzie Żywieckim.

W kategorii mężczyzn początkowo 7-osobowa grupa zawodników walczyła o zwycięstwo. Stopniowo grupa zaczęła topnieć i ostatecznie z punktu żywieniowego na Przełęczy Glinka, na 20 km przed metą wybiegło na czele 3 zawodników – Kamil Leśniak, Tomasz Skupień i Tomasz Kobos. Tomas Skupień zaatakował jak się wydawało skutecznie, ale gdy dwaj pozostali zawodnicy otrzymali wiadomość, że ma nad nimi przewagę około 1 minuty Kamil Leśniak zdecydował się na kontratak. I to jego atak okazał się skuteczny. Ostatecznie Kamil obronił wywalczony w roku ubiegłym tytuł mistrza Polski w biegu górskim na ultra dystansie. Tomasz Skupień zdobył medal srebrny – pierwszy medal mistrzostw Polski w swojej karierze. „To była wojna” tak skomentował rywalizację brązowy medalista Tomasz Kobos.

W kategorii kobiet rywalizacja przebiegała bardziej spokojnie. Katarzyna Wilk nie miała problemów ze zwycięstwem, a na następnych stopniach podium znalazły się debiutująca w mistrzostwach Polski w biegach górskich Anna Gierak i Sylwia Sendek, która dwój debiut w mistrzostwach Polski w biegach górskich zaliczyła podczas mistrzostw Polski na długim dystansie.

Imprezę zorganizowała Fundacja Krok do Natury.

Andrzej Puchacz / foto: Andrzej Olszanowski

Powrót do listy

Więcej