1 / 0

53. PZLA MP U18: Wojciech Lewkowicz liderem europejskich tabel dyskoboli

Osiągając odległość 60.56 dyskobol Wojciech Lewkowicz został we Włocławku liderem europejskich tabel w kategorii U18. Wartościowe wyniki w ostatnim dniu mistrzostw Polski uzyskano także w skokach o tyczce i wzwyż.

Zawodnik Uczniaka Szprotawa zmagania podczas mistrzostw Polski otworzył rzutem na 53.14, który dawał mu prowadzenie w konkursie. Po kolejnych czterech nieudanych próbach w szóstej serii Lewkowicz uzyskał znakomite 60.56 i oprócz złota został też liderem europejskich tabel U18.

W finale skoku o tyczce urodzony w 2005 roku Michał Gawenda zaliczył 5.00. Później był bliski pokonania także 5.21, czyli wysokości dającej mu prawo startu w mistrzostwach świata juniorów w Nairobi.

Katarzyna Kokot wygrała skok wzwyż broniąc tytułu wywalczonego przed rokiem w Radomiu. Opolanka o 3 centymetry poprawiła rekord życiowy zaliczając we Włocławku 1.80.

Mistrzynią Polski w trójskoku została Gabriela Juszczak, która osiągając 12.17 o zaledwie dwa centymetry zdystansowała Annę Rugowską.

Złota medalistka z biegu na 100 metrów, czyli Aleksandra Piotrowska wygrała w ostatnim dniu mistrzostw także sprint na dwukrotnie dłuższym dystansie osiągając czas 24.29.

Pełne wyniki: Włocławek

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk