1 / 0

Świetne wyniki wieloboistów podczas mistrzostw Polski w Warszawie

Podczas rozegranych w weekend na stadionie im. Zygmunta Szelesta w Warszawie mistrzostw Polski w wielobojach Paweł Wiesiołek zgromadził 8333 pkt. i przesunął się na drugie miejsce w tabelach historycznych. Siedmiobój kobiet z droobkiem 6240 punktów wygrała Adrianna Sułek, która pokonała Paulinę Ligarską (6028 pkt.).

Wiesiołek rywalizację na stołecznych Bielanach rozpoczął w sobotnie przedpołudnie od wyrównania rekordu życiowego w biegu na 100 metrów czasem 10.74. Później znakomicie zaprezentował się w skoku w dal, w którym osiągnął 7.68. Pierwszy dzień zmagań zakończył jeszcze najszybszym w karierze biegiem na 400 metrów. Jedno okrążenie stadionu pokonał w 48.40. Niedziela przyniosła kolejne wartościowe wyniki. Wiesiołek m.in. skoczył o tyczce 5.00, rzucił oszczepem 59.40 i na koniec przebiegł 1500 metrów w czasie rekordu życiowego – 4:27.92. To wszystko przełożyło się na 8333 punkty i awans na 22. pozycję w rankingu olimpijskim, która powinna zagwarantować podopiecznemu Michała Modelskiego start w Tokio. Wynik Wiesiołka jest rekordem mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski na drugim miejscu zakończył Jacek Chochorowski (7388 pkt), a brązowy medal zdobył obrońca tytułu, czyli Rafał Horbowicz (7215 pkt.). Złoty medal w kat. U23 zdobył Aleksy Boroń (6484 pkt.).

Równie ciekawie wyglądała w weekend rywalizacja kobiet. Adrianna Sułek marsz po złoto rozpoczęła od dobrego biegu na 100 metrów przez płotki – uzyskała w nim czas 13.59, słabszy zaledwie o 0.02 sekundy od rekordu życiowego. W skoku wzwyż Bydgoszczanka zdecydowanie pokonała koleżanki zaliczając 1.86. Na koniec sobotnich konkurencji przebiegła jeszcze 200 metrów w 23.88, jako jedyna w stawce łamiąc barierę 24 sekund. W niedzielę Sułek musiała uznać wyższość krajowych rywalek tylko w rzucie oszczepem, w którym wartościowy rekord życiowy, 49.00, ustanowiła Julia Słocka. W sumie zawodniczka bydgoskiego Zawiszy zgromadziła 6240 punktów i o nieco ponad 200 punktów pokonała Paulinę Ligarską. Za zawodniczką z Sopotu również udane zawody. W dwa dni na swoim koncie zebrała 6028 punktów i poprawiając rekord życiowy przesunęła się na 10. miejsce w polskich tabelach historycznych. Brąz mistrzostw Polski zdobyła Julia Słocka, która w Warszawie ustanowiła rekord – 5889 pkt.

Pełne wyniki: Warszawa

Maciej Jałoszyński / foto: InterEuropol Mityng