1 / 0

Rekord Polski U20 Natalii Bielak ozdobą MP na 5000 m w Piasecznie

Natalia Bielak (SMS Szklarska Poręba) zaimponowała podczas rozgrywanych w Piasecznie mistrzostw Polski w biegu na 5000 metrów (w kat. U20 i U23) bijąc czasem 16:07.34 rekord Polski juniorek*.

Zawodniczka z Karkonoszy rekord kraju poprawiła o 18,5 sekundy! Bielak została także liderką europejskich tabel w kat. U20 w biegu na 5000 metrów. Druga na mecie Oliwia Wawrzyniak uzyskała czas 16:19.28 i pobiegła w Piasecznie także szybciej niż wynosił jej rekord Polski U20 (16:25.84 z zeszłorocznych mistrzostw Polski we Włocławku). Obie zawodniczki wypełniły minima na mistrzostwa Europy U20 w Tallinnie i świata U20 w Nairobi. Brązowa medalistka – Olimpia Breza – czasem 16:32.25 zapewniła sobie prawo startu w europejskim czempionacie juniorów.

W biegu juniorów złoty medal zdobył Michał Zieleń (14:37.88). Wicemistrzem Polski został Mateusz Gos (14:42.47), a brązowy medal wywalczył Konrad Pogorzelski (14:49.47).

Beata Topka wygrała bieg w kategorii U23, a czasem 16:15.76 poprawiła rekord życiowy i wywalczyła przepustkę do startu w mistrzostwach Europy młodzieżowców w Tallinnie. Szybciej od wskaźnika na tą imprezę pobiegła także srebrna medalistka Julia Afelt (16:26.35). Trzecie miejsce zajęła Oliwia Sarnecka – 16:34.95.

W kończącym mistrzostwa biegu U23 Oliwier Mutwil (14:20.05) pokonał Wiktora Szynkę (14:22.41) oraz Bartosza Jarczoka (14:24.78).

Mistrzostwa Polski w Piasecznie poprzedził 4. Memoriał Sławomira Rosłona. Poniżej wybrane rezultaty.

bieg na 100 metrów
1. Paulina Paluch 11.47

bieg na 400 metrów
1. Alicja Wrona 53.06 2. Natalia Wosztyl 53.12 – minimum na mistrzostwa Europy U23