1 / 0

Izabela Paszkiewicz siódma podczas pucharu Europy w biegu na 10 000 metrów

Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) zajmując siódme miejsce w serii A spisała się najlepiej z reprezentantów Polski podczas rozegranego w sobotę w Birmingham pucharu Europy w biegu na 10 000 metrów. Drużynowo nasze biegaczki zdobyły brązowy medal.

Podopieczna Marka Jakubowskiego poprawiła w Wielkiej Brytanii rekord życiowy. Z czasem 32:44.01 przesunęła się też na siódme miejsce w polskich tabelach historycznych. Na dalszych miejscach finiszowały Anna Bańkowska (26. pozycja – 34:14.96) oraz Iwona Bernardelli (27. miejsce – 34:49.77). W serii B trzecia z wynikiem 33:26.51 była Angelika Mach. Główny bieg wygrała Szkotka Eilish McColgan (31:19.31).

W biegu mężczyzn po lepszej pierwszej połowie na 28. miejscu zakończył zmagania Krystian Zalewski. Mistrz Polski finiszował z czasem 29:11.31. Wygrał, z rekordem życiowym 27:23.27, Francuz Morhad Amdouni.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk