Menu
1 / 0
Aktualności /

Rada EA wskazała gospodarzy mistrzostw Europy na sezon 2023

Rada EA wskazała gospodarzy mistrzostw Europy na sezon 2023

Madryt ma być za dwa lata gospodarzem superligi drużynowych mistrzostw Europy – taką decyzję podjęła w ostatnich dniach Rada European Athletics. Imprezy młodzieżowe w roku 2023 mają odbyć się w Finlandii i Rumunii.

Przyznanie stolicy Hiszpanii prawa do goszczenia mistrzostw jest powiązanie z zastrzeżeniem, że lekkoatletyka może znaleźć się w programie 3. Igrzysk Europejskich. Ta impreza ma odbyć się latem 2023 roku w Małopolsce i na Śląsku. Jeśli rozmowy pomiędzy European Athletics i Europejskim Komitetem Olimpijskim zakończą się sukcesem i lekkoatletyka dołączy do programu zawodów w Polsce to wszystkie poziomy drużynowych mistrzostw Europy mają odbyć się w ramach igrzysk kontynentalnych. Wówczas Madryt zyska automatycznie prawo do organizacji superligi w sezonie 2025.

Decyzją władz European Athletics w sezonie 2023 mistrzostwa Europy do lat 23 zorganizuje Espoo –miasto położone w aglomeracji helsińskiej. W tym samym roku mistrzostwa do lat 20 odbędą się Klużu-Napoce, drugim największym mieście Rumunii.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej