Menu
1 / 0
Aktualności /

30 dni do Drużynowych Mistrzostw Europy Silesia 2021

30 dni do Drużynowych Mistrzostw Europy Silesia 2021

Dokładnie za 30 dni, na Stadionie Śląskim, polska reprezentacja w lekkoatletyce bronić będzie tytułu Drużynowego Mistrza Europy. O złoty medal zawalczą najlepsze europejskie zespoły. Wydarzenie będzie można śledzić na antenie telewizji TVP Sport

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych, jakie odbędzie się w tym roku, a dokładnie w dniach 29-30 maja, na Starym Kontynencie. Gospodarzem zawodów jest Stadion Śląski, Narodowy Stadion Lekkoatletyczny.

- Z radością mogę powiedzieć, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce ugruntowały swoją pozycję jako najważniejsze na świecie zawody drużynowe, od ich inauguracji w 2009 r. kiedy stały się kontynuacją Pucharu Europy. Drużynowe Mistrzostwa są również ważnym wydarzeniem w kontekście nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Z pewnością zawody przyciągną uwagę fanów lekkiej atletyki nie tylko w Europie, ale na całym świecie – mówi Dobromir Karamarinov, p.o. Prezesa European Athletics.

2160x1080-30dni

Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić na antenie telewizji TVP Sport, 29 maja w godzinach 15.30-19.15, a 30 maja w godzinach 13.00-16.15.

Podczas dwudniowych zmagań obserwować będziemy rywalizację 8 drużyn reprezentujących Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy, Portugalię, Hiszpanię, Ukrainę oraz Polskę, która podczas ostatniej edycji zawodów w 2019 r. stanęła na pierwszym miejscu na podium.

Zespoły zmierzą się w następujących konkurencjach: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok o tyczce, skok wzwyż, skok w dal, trójskok, bieg na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 5000 m, bieg przez płotki na 100 m, 110 m, 400 m, bieg z przeszkodami na 3000 m oraz sztafety 4x100 m i 4x400 m.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące mistrzostw można śledzić na oficjalnej stronie internetowej dedykowanej imprezie www.silesia21.pl. Minutowy plan wydarzenia, ciekawostki związane z poszczególnymi konkurencjami oraz samym obiektem można znaleźć na profilach w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube). Zachęcamy do śledzenia kanałów zarówno przed jak i w trakcie trwania zawodów. Oprócz relacji na żywo na widzów czekać będą też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

- Jestem dumny, że Województwo Śląskie po raz kolejny gościć będzie tak prestiżowe wydarzenie jakim są Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce z udziałem europejskiej elity zawodników. Stadion Śląski ma ogromny potencjał, a my dokładamy wszelkich starań, by go efektywnie wykorzystać i  pokazać, że jesteśmy konkurencyjnym miejscem na arenie międzynarodowej gotowym na organizację mistrzostw najwyższej rangi – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Warto wspomnieć, że gospodarz wydarzenia, Stadion Śląski, obchodzi w tym roku 65-lecie. Od początku swojego istnienia był obiektem wielofunkcyjnym, służącym różnym dyscyplinom sportu. Przez lata gościły tutaj największe w kraju wydarzenia piłkarskie, lekkoatletyczne, żużlowe, kolarskie, a także rozrywkowe i muzyczne. To na nim pisała się historia polskiego sportu i tu padały znakomite, niepobite do dziś rekordy. Obecnie Stadion Śląski to najnowocześniejszy i największy lekkoatletyczny obiekt w Polsce, jedna z najlepiej przystosowanych aren piłkarskich w kraju oraz największa scena muzyczna w tej części Europy.

- Niewątpliwie w tym roku na Stadionie Śląskim króluje lekkoatletyka. Cieszę się, że właśnie w ten sposób Narodowy Stadion Lekkoatletyczny świętować będzie 65-lecie. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego scenariusza obchodów tego wyjątkowego jubileuszu. Pozostaje więc trzymać kciuki za naszą reprezentację i życzyć, by Polacy podobnie jak w 2019 r. w Bydgoszczy znów stanęli na najwyższym miejscu na podium – dodaje Jan Widera, Prezes spółki Stadion Śląski.

Partnerem Narodowym Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest PKN ORLEN. Partnerem Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej