Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na Puchar Europy w Rzutach Split 2021

Reprezentacja Polski na Puchar Europy w Rzutach Split 2021

W składzie liczącej 22. osoby reprezentacji Polski na puchar Europy w rzutach (Split, 8 – 9 maja) nie zabrakło gwiazd światowej lekkoatletyki – Anity Włodarczyk i Pawła Fajdka.

Szczególne znaczenie start w Splicie będzie miał dla Anity Włodarczyk. Zaplanowany na niedzielny poranek, 9 maja, konkurs rzut młotem będzie jej pierwszym występem w oficjalnych zawodach od 693 dni. Ostatni raz rekordzistka świata pojawiła się na starcie 16 czerwca 2019 roku w Chorzowie. Później z rywalizacji wykluczyła ją kontuzja. Włodarczyk ma dobre wspomnienia ze Splitu. W 2008 roku podczas zimowego pucharu Europy w rzutach zwyciężyła tutaj osiągając 71.84, pierwszy raz w karierze przekraczając barierę 70 metrów.

W konkursie mężczyzn faworytem będzie Paweł Fajdek. Ciekawie zapowiada się także start juniora Dawid Piłata, który sprzętem o wadze 7.26 kg w tym sezonie zbliżył się już do granicy 70 metra.

Gwiazd nie zabraknie także w innych konkurencjach. W rzucie dyskiem Polskę będzie reprezentował m.in. brązowy medalista mistrzostw Europy i świata Robert Urbanek, a w rzucie oszczepem zobaczymy czwartą zawodniczkę igrzysk w Rio Marię Andrejczyk.

21. Puchar Europy w Rzutach odbędzie się w Splicie 8 i 9 maja 2021.

Pełny skład reprezentacji prezentujemy w załączniku. 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej