Menu
1 / 0
Aktualności /

Sześć minimów na Tokio i rekord Polski. Gardzielewski i Lisowska mistrzami Polski w maratonie

Sześć minimów na Tokio i rekord Polski. Gardzielewski i Lisowska mistrzami Polski w maratonie

Mistrzami Polski w maratonie zostali Arkadiusz Gardzielewski i Aleksandra Lisowska, która wyrównała rekord Polski*. W sumie na trasie w Dębnie łupem polskich biegaczy padło sześć minimów olimpijskich! 

Uczestnicy mistrzostw Polski już od początku biegi w tempie na minimum. Na półmetku rywalizacji mężczyzn można było oczekiwać na mecie czasów nawet poniżej 2 godzin i 10 minut. Linię mety pierwszy przekroczył Arkadiusz Gardzielewski, który czasem 2:10:31 poprawił rekord życiowy i zdobył drugie w karierze mistrzostwo Polski w maratonie. Drugie miejsce zajął Kamil Karbowiak, który na końcu trasy wyprzedził Krystiana Zalewskiego. Czasem 2:10:35 także poprawił rekord życiowy i zapewnił sobie minimum na Tokio. Brąz zdobył wspomniany Zalewski – w maratońskim debiucie uzyskał 2:10:58.

Równie wartościowe wyniki padły w rywalizacji pań. Już pierwszą połowę dystansu Izabela Paszkiewicz, Angelika Mach, Iwona Bernardelli, Aleksandra Lisowska pokonały w 1:13:47. Zwyciężczynią została ostatnia z tej czwórki – Aleksandra Lisowska, która nie tylko wypełniła olimpijski wskaźnik, ale także czasem 2:26:08 wyrównała blisko 20-letni rekord Polski w maratonie. Wicemistrzynią kraju została Angelika Mach (2:27:48, minimum na Tokio), a brąz zdobyła Izabela Paszkiewicz (2:28:12, minimum na Tokio).

* wynik będzie podlegać ratyfikacji

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej