Menu
1 / 0
Aktualności /

Polscy wieloboiści z gwarancją startu w HME Toruń 2021

Polscy wieloboiści z gwarancją startu w HME Toruń 2021

European Athletics opublikowała listę zawodników uprawnionych do startu w wielobojach podczas halowych mistrzostw Europy, które na początku marca odbędą się w Toruniu. Gwarantowane prawo startu mają Polacy.  

Na marcowych mistrzostwach – zgodnie z regulaminem – w pięcioboju i siedmioboju będzie mogło startować po dwunastu zawodników. European Athletics opublikowała listę zawierającą nazwiska dziesiątki czołowych europejskich wieloboistów, którzy zyskali prawo startu w Toruniu na podstawie wyników z sezonów letnich 2019 i 2020. Dodatkowo gwarancję startu zyskali reprezentanci Polski.

W siedmioboju desygnowaliśmy Pawła Wiesiołka. Do rywalizacji kobiet reprezentantkę wybierzemy dopiero po halowych mistrzostwach Polski, które odbędą się 20 i 21 lutego w Arenie Toruń – informuje dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Grono zawodników uprawnionych do startu w mistrzostwach uzupełnią najlepsi europejscy wieloboiści sezonu halowego 2021. Pod uwagę zostaną wzięte wyniki uzyskane przez nich do 22 lutego. Tą drogą o prawo startu w Toruniu mogą powalczyć także inni reprezentanci Polski. Już w weekend o wynik dający wysokie miejsce w europejskich tabelach postara się m.in. Rafał Horbowicz. Wieloboista Warszawianki w sobotę i niedzielę wspólnie z Pawłem Wiesiołkiem i Pauliną Ligarską wystartuje w prestiżowych zawodach w Aubière we Francji. 

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjny): Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej