Menu
1 / 0
Aktualności /

Drużynowe Mistrzostwa Europy Silesia 2021 z nowym terminem

Drużynowe Mistrzostwa Europy Silesia 2021 z nowym terminem

Nie 19 i 20 czerwca, jak pierwotnie planowano, a już 29 i 30 maja 2021 roku odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce na Stadionie Śląskim. Podczas wydarzenia Polacy będą bronić tytułu drużynowego mistrza kontynentu, który zdobyli w Bydgoszczy w 2019!

Dwudniowe Drużynowe Mistrzostwa Europy to jedno z największych wydarzeń lekkoatletycznych, jakie odbędzie się w 2021 roku na Starym Kontynencie. W połowie listopada stowarzyszenie European Atletics podjęło decyzję, że pierwotnie organizowane przez Białoruś zawody zostały przekazane Polsce. Całość będzie mieć miejsce na Stadionie Śląskim – Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym.

Podczas zawodów w „Kotle Czarownic”, jak potocznie określa się Stadion Śląski, zmierzy się osiem najlepszych europejskich reprezentacji lekkoatletycznych. To kolejna duża impreza po Mistrzostwach World Athletics Relays Silesia 2021, które 1 i 2 maja 2021 roku odbędą się na Stadionie.

W związku z przeniesieniem mistrzostw Europy zmianie ulega także termin 67. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Zawody odbędą się na Stadionie Śląskim 20 czerwca 2021. 

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej