Menu
1 / 0
Aktualności /

Europejska federacja zadowolona z przygotowań do HME Toruń 2021

Europejska federacja zadowolona z przygotowań do HME Toruń 2021

Na niespełna 3,5 miesiąca przed halowymi mistrzostwa Europy Toruń – gospodarza zawodów – odwiedzili przedstawiciele European Athletics. Władze europejskiej lekkoatletyki podkreślają, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane do przeprowadzenia zawodów.   

Delegaci European Athletics spędzili w Grodzie Kopernika prawie 3 dni. Odwiedzili nie tylko Arenę Toruń, ale także zapoznali się z bazą hotelową. Władze europejskiej lekkoatletyki pozytywnie wypowiedziały się o stanie zawansowania prac przygotowawczych. Christian Milz, CEO European Athletics, podkreślił, że jest optymistą i wierzy w przeprowadzenie zawodów w marcu. Niestety obecne przepisy uniemożliwają zaproszenie na trybuny widzów. Organizatorzy mistrzostw mają nadzieję, że ostatecznie trybuny Areny Toruń będą mogłby wypełnić się sympatykami lekkoatletyki.

Oczywiście najgorszy wariant jest taki, że na trybunach będzie pusto. Nasze zawody będą pierwszym ważnym międzynarodowym startem od jesieni 2019 roku i mistrzostw świata w Dosze. To sprawia, że zainteresowanie startem w Toruniu jest naprawdę ogromne! Byłoby więc przykro gdyby tych emocji kibice nie mogli przeżywać siedząc na trybunach Areny Toruń. Niestety to nie zależy od nas, jednak trzymam kciuki żeby w marcu sytuacja pozwoliła nam wpuścić widzów – konkluduje dyrektor mistrzostw Krzysztof Wolsztyński.

36. Halowe Mistrzostwa Europy mają odbyć się w Arenie Toruń od 4 do 7 marca 2021 roku.

Polska będzie gospodarzem halowych mistrzostw Europy drugi raz w historii. Poprzednio impreza tej rangi odbyła się w naszym kraju w 1975 roku w katowickim Spodku. Biało-czerwoni zdobyli wtedy dziesięć medali, a na najwyższym stopniu podium stanęli płotkarze – Grażyna Rabsztyn i Leszek Wodzyński.

Maciej Jałoszyński / foto: Paweł Skraba (materiały prasowe)

Powrót do listy

Więcej