Menu
1 / 0
Aktualności /

W sobotę w Lublinie walka o drużynowe mistrzostwo Polski

W sobotę w Lublinie walka o drużynowe mistrzostwo Polski

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie siedem klubów powalczy o drużynowe mistrzostwo Polski. Transmisja z zawodów finału ekstraklasy ligi lekkoatletycznej w KP Sport.  

Najbardziej utytułowanymi klubami w historii zmagań ligowych są Legia Warszawa, AZS-AWF Warszawa, Górnik Zabrze i Zawisza Bydgoszcz. W sobotę o pierwszy w historii klubu triumf powalczy AZS UMCS Lublin. Przed rokiem w Jeleniej Górze akademicy z Lublina musieli uznać wyższość zespołu stołecznego AZSu-AWFu. W tym sezonie gospodarze zgłosił do finału takie gwiazdy krajowej lekkoatletyki jak Małgorzata Hołub-Kowalik, Sofia Ennaoui, Paulina Guba czy Malwina Kopron i mogą być stawiani w roli faworyta.

Rywalizacja drużynowa zawsze wzbudza emocje. Także w lekkoatletyce, sporcie indywidualnym, rywalizacja międzyklubowa pozwala poczuć ducha zespołu. Zawodnicy walczą nie tylko dla siebie, ale także dla klubów. Walka o cenne nagrody finansowe oraz miano najlepszego klubu lekkoatletycznego w kraju z pewnością będzie emocjonująca – zapewnia prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Liga lekkoatletyczna rozgrywana jest od 1957 roku. Od 2016 roku zmagania mają zmienioną formułę i występują pod nazwą drużynowych mistrzostw Polski.

Początek zawodów w sobotę o 16:00. Transmisja w KP Sport (transmisja).

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej