1 / 0

Druga lokata Urygi w maratonie w Bangkoku

Wioletta Uryga uplasowała się na drugiej pozycji w Standard Chartered Bangkok Marathon rozgrywanym w stolicy Tajlandii, uzyskując czas 2:54:24. Przed rokiem zawodniczka NKS Namysłów triumfowała na tej samej trasie, z wynikiem gorszym o 2 min i 26 sek.

Wioletta Uryga uplasowała się na drugiej pozycji w Standard Chartered Bangkok Marathon rozgrywanym w stolicy Tajlandii, uzyskując czas 2:54:24. Przed rokiem zawodniczka NKS Namysłów triumfowała na tej samej trasie, z wynikiem gorszym o 2 minuty i 26 sekund.

Zwycięstwo odniosła Kenijka Fridah Chepkite Lodepa, znana m.in. z dobrego występu w ubiegłorocznym maratonie w Mediolanie. Polka przez znaczną część dystansu biegła wspólnie z drugą Kenijką, Risper Lagat Chelagat, którą ostatecznie wyprzedziła o 40 sekund. Przewaga Lodepy nad Urygą przekraczała już 5 minut, ale w końcowej fazie biegu doświadczona Polka odrobiła ponad dwie i pół minuty.

W kategorii mężczyzn bieg zdominowali Kenijczycy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz lokaty 4-13.