Menu
1 / 0
Aktualności /

Justyna Święty-Ersetic triumfuje w World Athletics Indoor Tour

Justyna Święty-Ersetic triumfuje w World Athletics Indoor Tour

Wygrywając bieg na 400 metrów podczas piątkowego mityng w Madrycie Justyna Święty-Ersetic zapewniła sobie triumf w tegorocznym cyklu World Athletics Indoor Tour.  

Polka, podobnie jak w przed kilkunastoma dniami w Toruniu, zaatakowała na ostatnim wirażu i triumfowała z czasem 51.93. Czwarta była Iga Baumgart-Witan – 52.62. Piątkowe zwycięstwo na bieżni w Madrycie pozwoliło Raciborzance przypieczętować ostateczny triumf w World Athletics Indoor Tour. W ciągu ostatnich tygodni Polka zgromadziła 27 punktów i o 5 oczek wyprzedziła Lisanne de Witte. Zwycięstwo Święty-Ersetic jest szóstym triumfem reprezentanta Polski w prestiżowym cyklu – dotychczas dwukrotnie wygrywał go Adam Kszczot, po jednym sukcesie mają na koncie Joanna Jóźwik, Ewa Swoboda i Piotr Lisek.

Ozdobą konkursu pchnięcia kulą był pojedynek Konrada Bukowieckiego z Filipem Mihaljevicem. Polak po uzyskaniu w trzeciej próbie 21.73 prowadził do ostatniej serii. Dopiero wówczas wynik lepszy o zaledwie centymetr uzyskał Chorwat, który oprócz zwycięstwa w mityngu i rekordu kraju zapewnił sobie triumf w World Athletics Indoor Tour.

W biegu na 800 metrów na ostatnich metrach Adam Kszczot stracił drugą pozycję i z czasem 1:46.32 zajął trzecie miejsce. Czwarty, po znakomitej postawie na ostatnich metrach, był Marcin Lewandowski (1:46.56). Najlepszy był Collins Kipruto (1:46.09), zwycięzca cyklu.

Czwarte miejsce, z czasem 7.68, zajął płotkarz Damian Czykier. Wygrał Andrew Pozzi – 7.48.

W biegu na 60 metrów przez płotki pań piąte miejsce, z najlepszym wynikiem w sezonie 8.05, zajęła Karolina Kołeczek. Szóstą pozycję, w niezwykle wyrównanym biegu, z czasem 8.07 zajęła Pia Skrzyszowska. Wygrała Christina Clemons (7.82), a trzecia z Polek – Angelika Węgierska – zakończyła zmagania w Madrycie na eliminacjach.

Tyczkarze Mateusz Jerzy i Robert Sobera zaliczyli w stolicy Hiszpani wysokość 5.50 i zostali sklasyfikowani odpowiednio na piątym i szóstym miejscu. Wygrał Grek Konstandinos Filipidis – 5.60.

Niekwestionowanym wydarzeniem wieczoru w Madrycie było ustanowienie przez Yulimar Rojas z Wenezueli halowego rekordu świata w trójskoku. Wicemistrzyni olimpijska z Rio uzyskała w madryckiej hali znakomite 15.43, poprawiając o 7 centymetrów osiągnięcie Rosjanki Tatianu Lebiediewej z mistrzostw świata w Budapeszcie (2004).

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej