Menu
1 / 2
Aktualności /

Organizatorzy mistrzostw Polski w 2020 roku

Organizatorzy mistrzostw Polski w 2020 roku
Organizatorzy mistrzostw Polski w 2020 roku Organizatorzy mistrzostw Polski w 2020 roku

Mistrzostwa Polski w 2020 roku odbędą się m.in. w Białej Podlaskiej, Toruniu oraz Kwidzynie. Nowym miastem na mapie organizatorów krajowego czempionatu będzie Karpacz. 

Sezon 2020 rozpocznie się od halowych mistrzostw Polski, które tradycyjnie odbędą się w Arenie Toruń. Impreza seniorów zaplanowana jest na przełom lutego i marca, na dwa tygodnie przed halowymi mistrzostwami świata. Pod koniec marca czekają nas jeszcze mistrzostwa w biegach przełajowych, na które zaprosi Kwidzyn.

Pierwszą stadionową imprezą rangi mistrzostw Polski będą zawody w biegu na 10 000 metrów, które pod koniec kwietnia zorganizuje Karpacz. To karkonoskie miasto nieco ponad miesiąc później będzie też gospodarzem meczu U20 Polska-Czechy-Słowenia-Słowacja-Węgry.

Na koniec maja w Łodzi odbędą się mistrzostwa Polski w sztafetach i wielobojach, a kolejny miesiąc zakończą 96. PZLA Mistrzostwa Polski – próba przedolimpijska, zgodnie z zeszłoroczną decyzją Zarządu PZLA, zostanie zorganizowana we Włocławku.

Mistrzostwa Polski do lat 23 w połowie lipca zostaną przeprowadzone na stadionie w Białej Podlaskiej i będą częścią obchodów jubileuszu 50-lecia tamtejszej Filii AWF. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski (Ekstraklasa Ligi Lekkoatletycznej) odbędzie się w Lublinie.

Sezon letni zakończą młodzicy – mistrzostwa w tej kategorii wiekowej pod koniec września odbędą się w Słupsku. 

Medale mistrzostw kraju w maratonie zostaną rozdane w Dębnie i Warszawie, a w półmaratonie tradycyjnie w Pile. Czempionat na 100 kilometrów oraz w biegu 24-godzinnym zorganizują Pabianice. Otwarte mistrzostwa Polski w biegu na 5 kilometrów odbędą się w Warszawie (panie powalczą na Mokotowie, panowie na Ursynowie), a zawody w biegu na 10 kilometrów mężczyzn tradycyjnie będą rozegrane w Gdańsku. Chód na 50 kilometrów zostanie rozegrany w Dudincach, a mistrzostwa U20 i U23 w chodzie na 20 kilometrów uświetnią Puchar Obrońców Poczty Gdańskiej.

Gospodarza Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2020 wkrótce wskaże Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Organizatora 74. PZLA Mistrzostw Polski U20 (19 – 21 czerwca 2020) przedstawimy niebawem.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej