1 / 0

Lisowska i Kozłowski mistrzami Polski w półmaratonie

Aleksandra Lisowska oraz Artur Kozłowski zwyciężyli w rozegranych w Pile mistrzostwach Polski w półmaratonie.

Lisowska złoto okrasiła rekordem życiowym 1:12:45. Dodatkowo zawodniczka Jacka Wośka, pokonująca kolejne kilometry równym tempem, wypełniła ustalone na poziomie 1:13:00 minimum na marcowe mistrzostwa świata w półmaratonie. Druga na mecie krajowego czempionatu zameldowała się Monika Andrzejczak (1:13:30), a trzecia Olga Kalendarova-Ochal (1:14:00).

W rywalizacji mężczyzn Artur Kozłowski na ostatnich 5 kilometrach odrobił blisko półminutową stratę do Tomasz Grycko. Zwyciężył z czasem 1:03:56 i jako złoty medalista mistrzostw Polski zyskał prawo do reprezentowania kraju podczas półmaratońskich mistrzostw świata 29 marca 2020 roku w Gdyni. Drugie miejsce zajął Grycko, tracąc do złotego medalisty 9 sekund – 1:04:05. Brąz zdobył Szymon Kulka – 1:04:31.

Pełne wyniki: Piła

* * *

Medale mistrzostw Polski rozdano w weeekend także w Gdańsku. Podczas 54. Pucharu Obrońców Poczty Polskiej o prymat w kraju rywalizowali chodziarze z kategorii U20 i U23. W młodszej kategorii wiekowej wygrali debiutujący na dystansie 20 kilometrów Wiktoria Raś (1:52:03) oraz Tomasz Strzeszewski (1:46:51). Złotymi medalistami wśród młodzieżowców zostali Olga Niedziałek (1:49:21) oraz Adrian Klonowski (1:39:29).

Pełne wyniki: Gdańsk