1 / 0

Borkowski i Jaszczuk drudzy w Andújar

Mateusz Borkowski w biegu na 800 metrów oraz Tomasz Jaszczuk w skoku w dal zajęli drugie miejsca w mityngu rozegranym w piątkowy wieczór w Andújar. Polacy pozostali niestety bez minimów na jesienne mistrzostwa świata w Dosze.

Borkowski pokonał dwa okrążenia stadionu w 1:46.84 i uległ jedynie Burundyjczykowi Ericowi Nzikwinkundzie, który uzyskał 1:45.95. W skoku w dal Tomasz Jaszczuk miał trzy mierzone próby, w najlepszej pofrunął na 7.74. Lepszy od Polaka był tylko Kristian Pulli (7.98).

W biegu na 1500 metrów, wygranym z czasem 4:07.73 przez Shannon Osika, szósta finiszowała Martyna Galant (4:10.43). Na dziesiątym miejscu metę biegu na 3000 metrów z przeszkodami minęła Mariola Ślusarczyk. Mistrzyni Polski uzyskała 10:29.80, wygrała Daisy Jepkemei (9:38.78).

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk