Menu
1 / 0
Aktualności /

Tytułu będziemy bronić na Białorusi. Superliga w 2021 roku w Mińsku

Tytułu będziemy bronić na Białorusi. Superliga w 2021 roku w Mińsku

Wywalczonego przed kilkoma dniami tytułu drużynowych mistrzów Europy reprezentacja Polski będzie bronić w czerwcu 2021 roku w Mińsku.  

Decyzję, że to właśnie stolica Białorusi zorganizuje superligę drużynowych mistrzostw kontynentu przekazał dziennikarzom prezydent European Athletics Svein Arne Hansen. Mińsk był już kilka miesięcy temu wskazywany jako potencjalny gospodarz wydarzenia. Organizacja zawodów na stadionie Dynama była jednak wątpliwa jeszcze w sobotę. Białoruś zajmowała bowiem piąte miejsce w I lidze. Ostatecznie, po niedzielnych zmaganiach, zdołała przesunąć się na drugie miejsce. Nasi wschodni sąsiedzi dość niespodziewanie ulegli reprezentacji Portugalii, która wywalczyła bezpośredni awans do ośmiozespołowej superligi. Europejska federacja odpowiednio wcześniej zabezpieczyła się jednak na okoliczność braku awansu Białorusi z pierwszego miejsca, zapisując w przepisach, że w przypadku posiadania 9 torowego obiektu w najwyższej lidze może wystąpić więcej ekip. To dało awans Białorusi, a zarazem prawo do organizacji superligi.

9. Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się 19 i 20 czerwca 2021 roku. Polska będzie broniła tytułu wywalczonego w miniony weekend w Bydgoszczy.

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej