Menu
1 / 3
Aktualności /

DME Bydgoszcz 2019: Polska wiceliderem po I sesji zawodów

DME Bydgoszcz 2019: Polska wiceliderem po I sesji zawodów
DME Bydgoszcz 2019: Polska wiceliderem po I sesji zawodów DME Bydgoszcz 2019: Polska wiceliderem po I sesji zawodów DME Bydgoszcz 2019: Polska wiceliderem po I sesji zawodów

Biało-czerwoni dzięki trzeciemu miejscu oszczepnika Marcina Krukowskiego i czwartemu dyskobolki Darii Zabawskiej zajmują po pierwszym dniu drużynowych mistrzostw Europy w Bydgoszczy drugie miejsce. W eliminacjach formą zaimponował Patryk Dobek, który w biegu na 400 metrów przez płotki wypełnił minimum olimpijskie.

Konkurs oszczepników „ustawił” już pierwszym rzutem reprezentant Niemiec. Julian Weber posłał oszczep na 86.86 i zapewnił sobie zwycięstwo (był jedynym miotaczem, który rzucał w piątkowy wieczór ponad 80 metrów). Marcin Krukowski rozpoczął bydgoskie zawody od nieudanej próby, ale później poprawiał się z rzutu na rzut osiągając 77.15 oraz 79.54. To pozwoliło Warszawianinowi zająć trzecie miejsce i zdobyć cenne 10 punktów dla biało-czerwonych. Polaka i Niemca przedzielił jeszcze Czech Jakub Vadlejch – 79.88. Polski oszczepnik powiedział po konkursie, że do jego rzutów wkradły się błędy.

- Nie jestem zadowolony z wyniku jaki osiągnąłem, dobrze że miejsce jest OK. Czuję się mocny ale przez kilka błędów technicznych oszczep nie poleciał tak daleko jakbym chciał. – przyznał po konkursie Krukowski.

W rzucie dyskiem Daria Zabawska początkowo zajmowała trzecie miejsce po próbie na 58.38. Niestety Polkę przerzuciła – dość niespodziewanie – Greczynka i nasza zawodniczka zakończyła konkurs na czwartym miejscu. Wygrała Niemka Claudine Vita – 61.09.

W piątkowy wieczór na bydgoskim stadionie królowały biegi eliminacyjne. Już w pierwszym z nich dużą radość polskim kibicom dał Patryk Dobek. Dystans 400 metrów przez płotki pokonał w 48.80 i wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

- Dobrze zaczynamy te zawody, ale muszę przyznać, że start w drużynowych zawodach ma inny ciężar. Nie można zawalić, bo startuje się dla całej reprezentacji. – mówił Dobek.

Najlepszy czas dnia uzyskała Justyna Święty-Ersetic (52.32). Polka po biegu przyznała, że rezultat jaki osiągnęła jest zasługą kibiców, którzy dopingiem ponieśli ją po wygraną. Trzecim wynikiem pierwszej rudny popisała się Ewa Swoboda (11.23).

- Mimo małych problemów na początku wszystko się dobrze ułożyło. Mam jeszcze rezerwy na jutro. – skomentowała swój bieg mistrzyni Europy do lat 23. 

Drugi wynik w karierze – 12.85 – uzyskała płotkarka Karolina Kołeczek.

- Pierwszą część dystansu pobiegłam nieco zapobiegawczu. W niedzielę powalczę o rekord życiowy. – zapewniała w piątkowy wieczór Kołeczek. 

W finałach o jak najlepszą zdobycz punktową powalczą też Damian Czykier (dziś 13.65), Remigiusz Olszewski (10.37), Rafał Omelko (46.58) oraz Joanna Linkiewicz (55.94). Miłym akcentem zakończyła dzień Anna Kiełbasińska, która po pasjonującej walce z Francuzką uzyskała 23.51. Na eliminacjach zakończył zmagania Przemysław Słowikowski, startujący na 200 metrów.

Po pierwszym dniu, z kompletem punktów, liderem klasyfikacji mistrzostw są Niemcy. Polska zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 19 punktów.

Drugi dzień mistrzostw rozpocznie w sobotę o godzinie 16:00 konkurs skoku o tyczce pań.

Wyniki I dnia: Bydgoszcz

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk i Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej