Menu
1 / 0
Aktualności /

Gwiazdy lekkoatletyki wystartują w Parku Fontann

Gwiazdy lekkoatletyki wystartują w Parku Fontann

Dwie konkurencje i nieskończenie dużo emocji. Tak zapowiada się niedzielne popołudnie 28 lipca u stóp warszawskiego Nowego Miasta. W bardzo chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się druga edycja plenerowego mityngu lekkoatletycznego.

Już po raz drugi w Warszawie odbędzie się plenerowy mityng w skoku o tyczce i pchnięciu kulą. Jak zapewnia szef Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski w niedzielne popołudnie, 28 lipca, od 16:30 na Skwerze 1. Dywizji Pancernej Wojska Polskiego będzie można spotkać światowej sławy sportowców.

- W skoku o tyczce wystartuje Piotr Lisek, który w tym roku już dwukrotnie poprawiał rekord Polski doprowadzając go do poziomu 6.02. – informuje Majewski.

Sam rekordzista kraju zapewnia, że będzie chciał zaprezentować się w stolicy z jak najlepszej strony.

- Serdecznie zapraszam Warszawiaków do parku fontann. Zrobię co w mojej mocy żeby fruwać wysoko ponad ich głowami. – śmieje się Piotr Lisek

Ciekawie będzie także w konkurencji, w której triumfy święcił prezes lokalnych struktur lekkoatletycznych.

- Pojedynek Konrada Bukowieckiego z Michałem Haratykiem będzie ozdobą konkursu kulomiotów. Obaj pchali w tym roku prawie 22 metry, a Michał jest niezwykle regularny i myślę, że w Warszawie też uzyska świetny wynik. – prognozuje dwukrotny mistrz olimpijski.

W stolicy wystartują także panie pchające kulą. Na starcie nie zabraknie mistrzyni Europy z Berlina (2018) Pauliny Guby, zobaczymy także czwartą przed rokiem w stolicy Niemiec Klaudię Kardasz.

Początek mityngu Gwiazdy na Warszawskich Fontannach 2019 w niedzielę o godzinie 16:30. Transmisję z zawodów przeprowadzi Polsat Sport.

Informacja prasowa WMOZLA

Powrót do listy

Więcej