1 / 0

61.78 Marii Andrejczyk na mityngu w Sotteville

Podczas wtorkowego mityngu w Sotteville (Francja) Maria Andrejczyk ponownie przekroczyła 60 metrów uzyskując w najlepszej próbie 61.78.

Zawodniczka Karola Sikorskiego potwierdziła minimum na mistrzostwa świata. W całych zawodach osiągnęła najlepszą odległość, ale ze względu na nietypowy sposób przeprowadzenia mityngu ostatecznie została sklasyfikowana na drugim miejscu. Po czterech rzutach prowadząca Andrejczyk zmierzyła się w półfinale z Finką Jenną Kangas. Polka pokonała rywalkę (59.44 vs. 56.07), ale w finale uzyskała słabszą odległość niż Francuzka Alexie Alaïs (54.52 vs. 59.17).

W biegu na dystansie 400 metrów trzecia była Iga Baumgart-Witan (52.49), a czwarta Małgorzata Hołub-Kowalik (52.83). Wygrała Brytyjka, wielokrotna medalistka imprez międzynarodowych w biegach rozstawnych, Laviai Nielsen – 51.71.

Daria Zabawska zajęła siódme miejsce w rzucie dyskiem uzyskując w trzeciej próbie odległość 55.48. Znakomitą formą błysnęły we Francji Kubanki. Wygrała mistrzyni świata juniorek z 2010 roku Yaimé Pérez (69.39 – najlepszy wynik na świecie w tym sezonie) przed brązową medalistką olimpijską z Rio de Janeiro Denią Caballero – 69.08.