Menu
1 / 0
Aktualności /

ME U23 w Gävle: Adrianna Sułek druga na półmetku siedmioboju

ME U23 w Gävle: Adrianna Sułek druga na półmetku siedmioboju

Po pierwszym dniu zmagań wieloboistek na mistrzostwach Europy do lat 23 w szwedzkim Gävle Adrianna Sułek zajmuje znakomite drugie miejsce. Do finałów awansowali broniący tytułów Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki.

Zawodniczka bydgoskiego Zawiszy w pierwszej konkurencji – biegu na 100 metrów przez płotki – zmagając się z przednim wiatrem osiągnęła czwarty czas 14.07. W skoku wzwyż podopieczna Wiesława Czapiewskiego pokonując w trzecich próbach 1.79 oraz 1.82 nadrobiła nieco punktów do rywalek i po pierwszej części zmagań była druga. Warto dodać, że na tym etapie Polce odpadła groźna rywalka – zerówkę zaliczyła faworyzowana Francuzka Solène Ndama. Po słabszym starcie w pchnięciu kulą (12.06) Sułek spadła na szóste miejsce. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych (wiatr w twarz na prostej) Polka dobrze spisała się w biegu na 200 metrów i osiagając czas 24.29 odrobiła startę do rywalek. Po pierwszym dniu Bydgoszczanka jest wiceliderką rywalizacji. Z dorobkiem 3589 pkt. przegrywa o 86 oczek z Niemką Sophie Weißenberg. 

Bez problemów do finału sprintu na 100 metrów awansowała Ewa Swoboda. Obrończyni tytułu w porannych eliminacjach zdeklasowała rywalki osiągając czas 11.48. Wieczorem pobiegła nieco szybciej (11.41) i z najlepszym czasem wynikiem zameldowała się w piątkowym finale.

Na półfinale przygodę mistrzostwami Europy U23 w biegu na 100 metrów zakończył Łukasz Żak. Sprinter z eliminacji przebrnął do kolejnej rundy z ostatnim czasem (10.82), w półfinale osiągnał 10.92 i odpadł z dalszej rywalizacji. Bartosz Siudek z czasem 10.85 zakończył zmagania w Gävle na eliminacjach.

Tymoteusz Zimny (pierwszy w czwartej serii z czasem 47.16) oraz Maciej Hołub (drugi w pierwszym biegu z 47.63) bez problemu awansowali do jutrzejszych półfinałów rywalizacji na dystansie 400 metrów.

Po dyskwalifikacji Rumunki Angelika Sarna przesunęła się z trzeciego na drugie miejsce i awansowała do kolejnej rundy walki na dystansie 800 metrów. Polka uzyskała czas 2:06.93.

W biegu na 1500 metrów mieliśmy w Gävle dwóch reprezentantów. Lepiej spisał się Patryk Kozłowski, który z czasem 3:47.69 awansował do finału. Sztuka ta nie udała się Adamowi Włodarczykowi, który po chaotycznym biegu zajął dziewiąte miejsce w pierwszej serii eliminacyjnej z rezultatem 3:50.09.

Wszystkie trzy polskie płotkarki bez problemów awansowały do rywalizacji półfinałowej. Zuzanna Hulisz była czwarta w pierwszym biegu (13.87), Klaudia Siciarz wygrała drugą serię (13.58), a Klaudia Wojtunik zajęła drugą lokatę w piątej serii (13.88).

W półfinałach zameldowali się także Michał Sierocki (najlepszy w pierwszej serii z 14.13) oraz Dawid Żebrowski, który pewny awansu zwolnił na ostatnich metrach zajmując drugie miejsce w serii z czasem 14.20.

Trzecia na mecie drugiego biegu eliminacyjnego na 3000 metrów z przeszkodami była Patrycja Kapała. Zawodniczka AZSu-AWFu Katowice z wynikiem 10:09.35 awansowała do finału.

Dobrze zaprezentował się w eliminacjach skoku w dal Mateusz Różański. Tarnowianin uzyskał, przy wietrze w plecy o mocy 3,0 m/s, odległość 7.84 – to trzeci wynik eliminacji. Mający ostatnio małe problemy zdrowotne Piotr Tarkowski do finału awansował z wynikiem 7.66 (szósty rezultat kwalifikacji).

Siódma w eliminacjach trójskoku była Gaja Wota (13.20), a czternaste, niepremiowane awansem do finału, miejsce zajeła w nich Agnieszka Bednarek (12.74).

Problemów z awansem do finału nie miał Konrad Bukowiecki. Polak, który na początku tygodnia zwyciężył w uniwersjadzie, w pierwszym pchnięciu eliminacji uzyskał 20.44 i zdecydowanie pokonał rywali. Szymon Mazur pchnął 18.32 i do potyczki medalowej awansował z dziesiątą odległością dnia. 

Dyskobolka Karolina Urban, która dwa lata temu wywalczyła medal mistrzostw Europy U20, w drugiej serii eliminacji uzyskała 54.74 i awansowała do finału.

Z czwartym rezultatem wśród startujących – 64.92 – do finału rzutu młotem awansowała Aleksandra Śmiech. Niestety w walce o medale nie zobaczymy Patrycji Maciejewskiej, która miała trzy niemierzone rzuty.

Cyprian Mrzygłód w pierwszym rzucie uzyskując 76.35 o 35 centymetrów przekroczył wyznaczone minimum i bez problemu wywalczył prawo walki o medale. 

Wyniki I dnia: Gävle

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Rzepka

Powrót do listy

Więcej