Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na 25. Mistrzostwa Europy U20 w Borås

Reprezentacja Polski na 25. Mistrzostwa Europy U20 w Borås

46 reprezentantów Polski wystartuje w 25. Mistrzostwach Europy U20, które od 18 do 21 lipca będą odbywać się w szwedzkim Borås.  

Jedną z głównych faworytek do zdobycia medalu podczas czempionatu będzie Pia Skrzyszowska. Zawodniczka stołecznego AZSu-AWFu jest liderką europejskich tabel w kategorii U20 w biegu na 100 metrów przez płotki. Utalentowana zawodniczka ma w Borås wzmocnić także sztafetę sprinterską. Wysokie lokaty w tabelach zajmują także Anna Łyko (skok o tyczce), Klaudia Kazimierska (bieg na 1500 metrów), Wiktoria Klębowska (bieg na 3000 metrów z przeszkodami), Mikołaj Czeronek (bieg na 3000 metrów) oraz Łukasz Niedziałek (chód sportowy). Pełny skład reprezentacji znajdą Państwo w załączniku.

Dwa lata temu w Grosseto biało-czerwoni zdobyli 9 medali w tym dwa złote (Cyprian Mrzygłód w rzucie oszczepem oraz Oskar Stachnik w rzucie dyskiem).  

Mistrzostwa Europy juniorów rozgrywane są od 1970 roku. Wcześniej zorganizowano trzy edycje europejskich igrzysk juniorów. Premierowa odsłona imprezy odbyła się w 1964 roku na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie – medale zdobyła wówczas m.in. Irena Kirszenstein.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Paweł Wiśniewski

Powrót do listy

Więcej