Menu
1 / 0
Aktualności /

Grand Prix im. Janusza Sidły: Barshim wraca do Sopotu

Grand Prix im. Janusza Sidły: Barshim wraca do Sopotu

Mutazz Isa Barshim po pięciu latach wraca do Sopotu! Skoczek wzwyż z Kataru w 2014 w Ergo Arenie wywalczył tytuł halowego mistrza świata. Aktualnego wicemistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro i obrońcę tytułu mistrza świata zobaczymy podczas lekkoatletycznego Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły, gdzie stoczy pojedynek między innymi z Sylwestrem Bednarkiem.

Dla Katarczyka, prowadzonego przez polskiego trenera, Stanisława Szczyrbę, występ w Memoriale Janusza Sidły będzie pierwszym tegorocznym startem w sezonie letnim. Zaczyna późno, bo docelowa dla lekkoatletów impreza – mistrzostwa świata – odbędzie się dopiero na przełomie września i października. Więcej: będzie jej gospodarzem i to w jego stronę zwrócą się oczy kibiców „królowej sportu” w Doha.

Akurat Sopot Barshim musi wspominać dobrze. To w końcu tutaj po raz pierwszy stawał na najwyższym stopniu podium światowego czempionatu. Wtedy – podczas Halowych Mistrzostw Świata w 2014 roku – pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.38 metra. Lista sukcesów 28-latka jest długa: złoto mistrzostw świata z 2017 roku, wicemistrzostwo olimpijskie z 2016 i brąz olimpijski z 2012 roku, dwukrotnie srebro mistrzostw świata – raz pod dachem i raz pod gołym niebem.  Ponadto Katarczyk aż 20-krotnie wygrywał prestiżowe mityngi Diamentowej Ligi, nie mówiąc o trofeach mniejszej rangi, zdobywane w Azji.

Co ciekawe, nadmorski klimat kurortu służy też jego bratu. Muammar Barshim, w tej samej konkurencji, skakał podczas jednej z ostatnich edycji mityngu i osiągnął wówczas rekord życiowy 2.28 m.

Bardziej utytułowany Mutazz Isa Barshim na sopockim Stadionie Leśnym będzie rywalizował między innymi z halowym mistrzem Europy sprzed dwóch lat, Sylwestrem Bednarkiem.

Początek rywalizacji skoczków w Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły w niedzielę, 23 czerwca o godzinie 17.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej