1 / 0

Triumf Cypriana Mrzygłóda w Šamorínie

W dobrej formie pozostaje oszczepnik Cyprian Mrzygłód (KS AZS AWFiS Gdańsk). W sobotę w słowackim Šamorínie podopieczny Leszka Walczaka zwyciężył w 54. edycji mityngu Pravda-Televízia-Slovnaft wyrównując najlepszy wynik w sezonie 82.31.

Polak pierwszy raz 80 metrów przekroczył w trzeciej próbie, w której posłał oszczep na 81.87. Później uzyskał 82.31 oraz w szóstym rzucie 81.26. Szóste miejsce w konkursie zajął Łukasz Grzeszczuk – warszawianin w jedynej mierzonej próbie osiągnął 71.15.

Najlepszy w chodzie na dystansie 3000 metrów był Dawid Tomala (11:00.36), a piąte miejsce w tej konkurencji zajął Jakub Jelonek – 11:49.29.

Czwarta w biegu na 800 metrów była Joanna Jóźwik (2:03.65). Wygrała triumfatorka memoriału Ireny Szewińskiej Etiopka Freweyni Hailu – 2:00.95.

W skoku wzwyż piąte miejsce, skacząc 2.15, zajął Norbert Kobielski. Zwyciężył Syryjczyk, niespodziewany brązowy medalista mistrzostw świata w Londynie, Majed El Dein Ghazal, który pokonał na Słowacji poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.30.

Natalia Wosztyl z czasem 58.49 wywalczyła siódme miejsce w rywalizacji na dystansie 400 metrów przez płotki. Triumfowała Kiah Seymour – 55.92.