Menu
1 / 0
Aktualności /

Dalekie rzuty polskich miotaczy w Halle

Dalekie rzuty polskich miotaczy w Halle

Paweł Fajdek zwyciężył, a Piotr Małachowski był drugi – jednocześnie wypełniając minimum na mistrzostwa świata w Dosze – podczas sobotniej odsłony tradycyjnego mityngu rzutowego w niemieckim Halle.

Małachowski w Halle w dwóch rzutach przekroczył 65 metrów. Najdalej jego dysk pofrunął w piątej kolejce gdy zmierzono mu 65.87. Ten rezultat pozwolił dwukrotnemu wicemistrzowi olimpijskiemu na wypełnienie minimum na jesienne mistrzostwa globu. Konkurs zakończył rzutem na 65.06 i zajął drugie miejsce ulegając jedynie Jamajczykowi Federickowi Dacresowi (68.64). Ósmy w konkursie, z wynikiem 63.49, był Robert Urbanek.

Konkurs rzutu młotem zakończył się zwycięstwem lidera światowych tabel Pawła Fajdka. Polak w drugiej serii rzucił 79.04 i odniósł kolejny w karierze triumf w Halle.

Podczas gdy Małachowski oraz Fajdek rywalizowali w Niemczech w łotewskiej Windawie Łukasz Grzeszczuk rzucił oszczepem 75.90 i zajął piąte miejsce w mityngu organizowanym pod egidą mistrza olimpijskiego z Moskwy Dainisa Kūli. Wygrał Łotysz Rolands Štrobinders – 81.21.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej