Menu
1 / 6
Aktualności /

95. PZLA MP w Radomiu: przygotowania do mistrzostw idą pełną parą

95. PZLA MP w Radomiu: przygotowania do mistrzostw idą pełną parą
95. PZLA MP w Radomiu: przygotowania do mistrzostw idą pełną parą 95. PZLA MP w Radomiu: przygotowania do mistrzostw idą pełną parą 95. PZLA MP w Radomiu: przygotowania do mistrzostw idą pełną parą 95. PZLA MP w Radomiu: przygotowania do mistrzostw idą pełną parą 95. PZLA MP w Radomiu: przygotowania do mistrzostw idą pełną parą 95. PZLA MP w Radomiu: przygotowania do mistrzostw idą pełną parą

Radom pełną parą przygotowuje się do goszczenia uczestników 95. PZLA Mistrzostw Polski. Dziś wystartowała strona internetowa, niebawem ruszy sprzedaż biletów.  

Zadowolenia z organizacji imprezy w Radomiu, w roku 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, nie kryje prezes Henryk Olszewski. 

- Dziękuję panu prezydentowi i całemu radomskiemu samorządowi za przyjęcie organizacji mistrzostw. Jest to duża odpowiedzialność. Weszliśmy w stulecie obchodów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Te zawody będą punktem kulminacyjnym letnich imprez krajowych. Odbędą się na pięknym stadionie. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy przed mistrzostwami świata pokażą się z jak najlepszej strony i będzie to świetna impreza ze świetnymi wynikami. Radom do tej pory sprawdzał się w organizacji imprez lekkoatletycznych, ale tak dużej imprezy jeszcze tutaj nie było nie miał i to będzie duży sprawdzian. – podkreślił sternik polskiej lekkoatletyki.

W organizację imprezę zaangażowane są nie tylko Polski Związek Lekkiej Atletyki i władze Radomia, ale także samorząd województwa mazowieckiego.

- Będziemy wspierać finansowo to wydarzenie. – zapewniał Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zaznaczył, że lekkoatletyka jest bardzo ważnym sportem dla miasta, którym zarządza.

- Mamy stadion, który musi żyć. Moim celem jest to, żeby ten obiekt był należycie wykorzystywany. – zapowiedział prezydent.

Największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki pod koniec wakacji przyjadą do Radomia. Około 500 sportowców będzie walczyć na nowoczesnym stadionie przy ul. Narutowicza. Radości z faktu, że najważniejsza impreza z kalendarza PZLA wraca do województwa mazowieckiego nie kryje dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

- Cieszę się, że po blisko 25 latach lekkoatletyczne mistrzostwa Polski wracają na Mazowsze. Radom z pewnością świetnie sprawdzi się w roli gospodarza. – podkreślił Tomasz Majewski, który nie tylko piastuje funkcję wiceprezesa PZLA, ale jest także szefem Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

- Nie ma lepszej promocji niż promocja przez sport. Dziś pokazujemy plakat z gwiazdami radomskiej lekkoatletyki. Te zawodniczki już za moment będą uśmiechać się m.in. do pasażerów warszawskiego metra. Niebawem ruszymy z szeroką promocją, a w najbliższych dniach rozpoczniemy także sprzedaż biletów. – zapowiedział dyrektor mistrzostw oraz szef kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński.

Dziś ruszyła także strona internetowa imprezy. Pod adresem radom2019.pl można znaleźć szereg przydatnych informacji dotyczących zbliżających się mistrzostw.

95.  PZLA Mistrzostwa Polski odbędą się w Radomiu pomiędzy 23 i 25 sierpnia. Impreza będzie ostatnią szansą dla biało-czerwonych lekkoatletów na zdobycie minimów na jesienne mistrzostwa globu IAAF.

Zakładka zawodów w kalendarzu imprez PZLA: 95. PZLA Mistrzostwa Polski.

Radom, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej