Menu
1 / 4
Aktualności /

Memoriał Listosa: Paulina Guba z minimum na MŚ w Dosze

Memoriał Listosa: Paulina Guba z minimum na MŚ w Dosze
Memoriał Listosa: Paulina Guba z minimum na MŚ w Dosze Memoriał Listosa: Paulina Guba z minimum na MŚ w Dosze Memoriał Listosa: Paulina Guba z minimum na MŚ w Dosze Memoriał Listosa: Paulina Guba z minimum na MŚ w Dosze

Podczas rozegranego w środę we Wrocławiu 19. Memoriału Edwarda Listosa (międzynarodowy mityng wojskowy) Paulina Guba uzyskała minimum na jesienne mistrzostwa świata.  

Mistrzyni Europy w poprzednim starcie, tydzień temu w Nankinie, do ustalonego na poziomie 18 metrów minimum zbliżyła się na 5 centymetrów. Tymczasem we Wrocławiu przepustkę na światowy czempionat zapewniła sobie już w pierwszym pchnięciu, w którym uzyskała 18.35. Wynik ten dał Gubie zwycięstwo w mityngu, druga była Klaudia Kardasz (17.48).

Dobrą formę utrzymuje Marcin Krukowski. We Wrocławiu jego oszczep poleciał na odległość 80.89. Ponownie do granicy 21 metrów zbliżył się Jakub Szyszkowski, wygrywając w swoim rodzinnym mieście konkurs z wynikiem 20.92 (to jego drugi rezultat w karierze). Rozkręca się także Piotr Małachowski. Podopieczny Gerda Kantera w drugiej kolejce konkursu we Wrocławiu popisał się próbą na 64.38 i znacznie zbliżył się do wynoszącego 65.00 minimum na światowy czempionat.

Na wrocławskiej bieżni rywalizowały także Aniołki Matusińskiego. Panie pobiegły jednak na krótszym niż zwykle dystansie. Doświadczenie z wielu lat zmagań na 200 metrów zaowocowały zwycięstwem Anny Kiełbasińskiej (23.51), która pokonała Justynę Święty-Ersetic (23.98). W biegu panów na 100 metrów najlepszy był Remigiusz Olszewski – 10.23

Wartościowe wyniki padły także na dłuższych dystansach. W biegu na 3000 metrów z przeszkodami zwyciężczyni Patrycja Kapała ustanowiła rekord życiowy (10:05.64) i wypełniła minimum na mistrzostwa Europy do lat 23. Druga na mecie Wiktoria Klębowska oprócz wskaźnika na czempionat U20 w Szwecji czasem 10:20.02 została liderką europejskich tabel w swojej kategorii wiekowej.

Pełne wyniki: Wrocław

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej