Menu
1 / 2
Aktualności /

Reprezentacja Polski na 4. IAAF World Relays

Reprezentacja Polski na 4. IAAF World Relays
Reprezentacja Polski na 4. IAAF World Relays Reprezentacja Polski na 4. IAAF World Relays

Blisko trzydziestka biało-czerwonych sprinterek i sprinterów będzie reprezentować Polskę podczas czwartej edycji festiwalu IAAF World Relays, który 11 i 12 maja odbędzie się w Jokohamie.

Polska wystawi zespoły w biegach 4 x 100 metrów pań i panów oraz 4 x 400 metrów pań i panów. Biało-czerwonych nie zabraknie także w rywalizacji sztafet mieszanych. We wszystkich pięciu wspomnianych konkurencjach najlepsze reprezentacje (10 zespołów w sztafetach tradycyjnych oraz 12 w rywalizacji mieszanej) uzyskają kwalifikację do jesiennych mistrzostw świata w Dosze. Polacy zaprezentują się też w debiutującej w programie zawodów konkurencji 2 x 2 x 400 metrów. W programie zabraknie biegu 4 x 800 metrów – w tej konkurencji Polska zdobyła cztery medale IAAF World Relays.

Obok wspomnianej sztafety 2 x 2 x 400 metrów w programie 4. IAAF World Relays pojawi się bieg 4 x 100 metrów przez płotki. Bieg rozgrywany jest na prostej, każda sztafeta biegnie po dwóch torach (bez pałeczki). Rozpoczyna płotkarz, który ustawia bloki startowe na linii… mety i biegnie w kierunku tradycyjnej linii startu dla dystansu 110 m przez płotki. Kończy bieg i wtedy na innym torze (również z bloków startowych) rusza zawodniczka, po pokonaniu dziesiątego płotka ma do przebiegnięcia nie 10,50 m a 20,50 m.

Impreza IAAF World Relays rozgrywana jest od 2014 roku. Pierwsze trzy edycje (2014, 2015, 2017) odbyły się w Nassau na Bahamach. W związku ze wstrzymaniem finansowania wydarzenia przez lokalne władze IAAF był zmuszony szukać nowego organizatora. Jokohama została wskazana jako gospodarz imprez w październiku zeszłego roku.

Pełny skład reprezentacji Polski podajemy w załączniku.

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk

Powrót do listy

Więcej