Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje Stanisław Szudrowicz

Nie żyje Stanisław Szudrowicz

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś (12 kwietnia) wieku 72 lat zmarł Stanisław Szudrowicz – brązowy medalista mistrzostw Europy z 1971 roku w skoku w dal.  

Stanisław Szudrowicz urodził się w Poznaniu, 4 lutego 1947 roku. W czasie swojej kariery zawodniczej związany był z miejscowym klubem Warta. Największy międzynarodowy sukces odniósł w 1971 roku. Na rozgrywanych w Helsinkach mistrzostwach Europy uzyskał w finale wynik 7.87, który pozwolił mu zająć trzecie miejsce (za Maxem Klaußem z NRD i legendarnym Igorem Ter-Owanesianem z ZSRR). Reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych. W 1971 roku został sklasyfikowany na 9. miejscu wśród skoczków w dal w rankingu prestiżowego amerykańskiego periodyku Track and Field News.

Sześć razy zdobywał medale letnich mistrzostw Polski – miał w dorobku dwa złota w swojej koronnej konkurencji (Warszawa 1971, Warszawa 1974) oraz srebrne medale, które wywalczył także w biegu na 100 metrów oraz sztafecie sprinterskiej.

Rekord życiowy w skoku w dal – 8.03 (1971).

Po zakończeniu kariery pracował jako trener. Zasiadał we władzach Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki, poznańskiej Olimpii. Działał w Komisji Młodzieżowej PZLA, był członkiem Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Pogrzeb odbędzie się w środę 17 kwietnia. Początek uroczystości o godz. 14.15 na poznańskim Miłostwie (wjazd od ul. Gnieźnieńskiej).

Cześć Jego Pamięci! 

Powrót do listy

Więcej