Menu
1 / 2
Aktualności /

Dudince: Rafał Augustyn i Agnieszka Ellward najlepsi w mistrzostwach Polski na 50 km

Dudince: Rafał Augustyn i Agnieszka Ellward najlepsi w mistrzostwach Polski na 50 km
Dudince: Rafał Augustyn i Agnieszka Ellward najlepsi w mistrzostwach Polski na 50 km Dudince: Rafał Augustyn i Agnieszka Ellward najlepsi w mistrzostwach Polski na 50 km

Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) oraz Agnieszka Ellward (WKS Flota Gdynia) zwyciężyli w rozegranych w Dudincach mistrzostwach Polski w chodzie sportowym na dystansie 50 kilometrów.

Augustyn uzyskał czas 3:47:04 i tym samym – obok złotego medalu – zapewnił sobie (jako pierwszy polski lekkoatleta) minimum na mistrzostwa świata w Dosze. Warto dodać, że polski chodziarz wypełnił także międzynarodową normę kwalifikacyjne do igrzysk w Tokio. Dla Rafała Augustyna to szósty tytuł mistrza Polski na dystansie 50 kilometrów.

Minimum na jesienny czempionat IAAF wypełnił także drugi w sobotnich mistrzostwach Polski Rafał Fedaczyński. Chodziarz lubelskiego klubu AZS UMCS osiągnął w Dudincach czas 3:50:41. Brązowy medal zdobył Jakub Jelonek, który bronił wywalczonego jesienią w Wiedniu mistrzostwa Polski. Zawodnik Budowlanych Częstochowa uzyskał wynik 3:56:33.

Drugi raz w historii o medale w chodzie na 50 kilometrów rywalizowały także panie. Tytuł udało się obronić Agnieszce Ellward, która dziś osiągnęła czas 4:40:24. Za rekordzistką kraju finiszowała debiutująca na tak długim dystansie Paulina Buziak. Srebrna medalistka zanotowała udany start, który zakończyła z rekordem życiowym 4:41:02. Brązowy medal dla Antoniny Lorek – 4:47:54.

Maciej Jałoszyński / foto: Filip Moterski

Powrót do listy

Więcej