1 / 0

Drużynowe zwycięstwo Polaków w Pucharze Europy w Rzutach

Reprezentanci Polski zwyciężyli w rywalizacji seniorów w klasyfikacji drużynowej 19. Pucharu Europy w Rzutach rozegranego w Szamorinie, kobiety zajęły trzecie miejsce wśród seniorek oraz drugie – w kategorii U23.

W niedzielę najwyższą lokatę z naszych zawodników zajął Bartosz Osewski, czwarty w rzucie oszczepem z wynikiem 74.07, Dawid Kościów (70.74) uplasował się na 13 pozycji; zwyciężył Słoweniec Matija Kranjc (76.17).
W pchnięciu kulą Klaudia Kardasz (17.45) zajęła piąte miejsce; wygrała Szwedka Fanny Roos (18.44).
W rzucie dyskiem odległość 55.46 zapewniła Lidii Augustyniak piątą lokatę, Daria Zabawska (51.17) była 18.; triumfowała Niemka Shanice Craft (59.79).
W rzucie młotem Arkadiusz Rogowski osiągnął 68.92 (22 miejsce); zwyciężył Francuz Quentin Bigot  (78.14).
Wyniki w kategorii U23
Aleksandra Śmiech rezultatem 65.27 ustanowiła rekord życiowy zajmując piąte miejsce; wygrała Rosjanka Sofija Pałkina (69.18).
Kulomiot Szymon Mazur uzyskał odległość 17.72 (ósme miejsce); zwyciężył Gruzin Giorgi Mujaridze (20.27).
Dyskobol Oskar Stachnik zajął 13. lokatę (53.11); wygrał Słoweniec Kristjan Čeh (62.90).
Oszczepniczka Aleksandra Ostrowska (46.71) została sklasyfikowana na 16 pozycji; triumfowała Włoszka Sara Zabarino 58.62.