Menu
1 / 0
Aktualności /

63. PZLA HMP: walka o medale i minima na Glasgow w weekend w Arenie Toruń

63. PZLA HMP: walka o medale i minima na Glasgow w weekend w Arenie Toruń

Już w ten weekend w Arenie Toruń odbędą się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. W Grodzie Kopernika blisko 400 zawodników stoczy walkę o medale, rekordy i minima uprawniające do startu w marcowych halowych mistrzostwach Europy w Glasgow. Na starcie nie zabraknie najlepszych lekkoatletów tabel światowych.

W ostatnich tygodniach polscy lekkoatleci dali kibicom wiele powodów do radości. Świetną formę prezentuje Ewa Swoboda – w tym sezonie wygrała już trzy biegi zaliczane do IAAF World Indoor Tour i jest liderką światowych tabel w sprincie na 60 metrów. Imponuje Iga Baumgart-Witan – mistrzyni Europy w sztafecie 4x400 metrów piastuje pozycję liderki tabel w biegu na 400 metrów legitymując się rezultatem 51.91. Tuż za nią plasuje się największa polska bohaterka berlińskich mistrzostw, czyli Justyna Święty-Ersetic. Coraz szybsza jest także Sofia Ennaoui. 12 lutego w Ostrawie poprawiła czasem 4:05.22 rekord życiowy, który plasuje ją na trzecim miejscu w tegorocznych tabelach światowych i drugim w rankingu europejskim.

Nie mniej znakomitości wystartuje w konkurencjach męskich. W skoku o tyczce pojawi się wicelider europejskich tabel Piotr Lisek, w pchnięciu kulą będzie można zobaczyć Konrada Bukowieckiego. Kilka dni temu w toruńskiej Arenie rekordem Polski w biegu na 1500 metrów popisał się Marcin Lewandowski. W weekend wystartuje jednak na nietypowym dystansie – zawodnik bydgoskiego Zawiszy sprawdzi się w Toruniu w biegu na 3000 metrów.

Wszystkich tych zawodników będzie można zobaczyć w weekend w Arenie Toruń, gdzie powalczą o medale mistrzostw Polski. W programie imprezy pierwszy raz w historii znajdą się dwa biegi sztafetowe: 4x200 kobiet i mężczyzn oraz mieszana 4x400 metrów. Także pierwszy raz w historii medale otrzymają (w konkurencjach indywidualnych) zawodnicy z kategorii U23. 

Bezpośrednie relacje z Areny Toruń przeprowadzi TVP Sport. Początek transmisji w sobotę o godzinie 18:30 i w niedzielę o 17:30.

Główne sesje 63. PZLA Halowych Mistrzostw Polski startują w sobotę o 16:30 i w niedzielę o 16:10. Bilety na zawody dostępne są w serwisie ticketmaster.pl.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej