Menu
1 / 0
Aktualności /

Zwycięstwo Piotra Liska w szczecińskiej Netto Arenie

Zwycięstwo Piotra Liska w szczecińskiej Netto Arenie

Piotr Lisek triumfował, po dogrywce, przed własną publicznością pokonując w szczecińskiej Netto Arenie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.78.  

Główne role w męskim konkursie grali Włoch Claudio Stecchi, Australijczyk Kurtis Marschall oraz zawodnik OSOT-u Szczecin Piotr Lisek. Panowie mając solidarnie po dwa strącenia w drugich skokach zaliczyli 5.78. Później gdy poprzeczka powędrowała na 5.85 cała trójka nie uporała się z tą wysokością. To zaowocowało dogrywką. Wszyscy w czwartym podejściu na 5.85 zaliczyli zrzutki. Gdy z dalszych zmagań zrezygnował Włoch Lisek i zawodnik z Antypodów nie uporali się z 5.80. Poprzeczkę zawieszoną na 5.75 pokonał już tylko rekordzista Polski i ostatecznie triumfował w Netto Arenie.

Piąte miejsce w mityngu zajął Robert Sobera, który po skoczeniu 5.61 był bliski pokonania 5.71. Walczący z rywalami i osłabieniem organizmu Paweł Wojciechowski był szósty z rezultatem 5.46.

W konkursie kobiet Alysha Newman z Kanady i Chinka Li Ling skoczyły 4.63 i miały po trzy strącenia na 4.68. Mniejszą ilością strąceń konkurs wygrała Amerykanka. Najlepsza z Polek – wracająca na skocznię po kontuzji Kamila Przybyła – zajęła ósme miejsce z wynikiem 4.13.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej