Menu
1 / 0
Aktualności /

Rozmowy PZLA z TVP Sport dotyczące współpracy w sezonie 2019

Rozmowy PZLA z TVP Sport dotyczące współpracy w sezonie 2019

W środę 9 stycznia w siedzibie Telewizji Polskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na czele z wiceprezesami Tomaszem Majewskim i Sebastianem Chmarą z zespołem TVP Sport.

Na początku dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski podkreślił, że lekkoatletyka jest bardzo ważną dyscypliną dla Telewizji Polskiej oraz zaznaczył, że od czasu gdy kanał sportowy publicznego nadawcy dostępny jest w naziemnej telewizji cyfrowej notowane są regularne wzrosty oglądalności, także relacji z mityngów lekkoatletycznych. Podczas blisko dwugodzinnych środowych rozmów omówiono m.in. szczegóły dot. transmisji telewizyjnych w sezonie 2019. Poruszono kwestie uzgodnień terminów godzinowych mityngów i umieszczenia ich w ramówce telewizyjnej. Sekretarz Redakcji TVP Sport Jarosław Idzi przekazał informacje dot. ewentualnych kolizji terminów mityngów rozgrywanych w Polsce i objętych umową pomiędzy TVP, a PZLA z imprezami międzynarodowymi, które także będą obecne na antenie Telewizji Polskiej (np. meczów reprezentacji siatkarzy).

Przedyskutowano również problemy związane z dostosowaniem obiektów do potrzeb transmisji telewizyjnych. Już w grudniu 2018 roku, z inicjatywy szefa CKS Filipa Moterskiego, odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Komisji Obiektów i Urządzeń oraz Komisji Sportowo-Technicznej PZLA z Dariuszem Kamińskim z TVP, który odpowiada za realizację transmisji. Planowane są dalsze konsultacje, aby nowobudowane i remontowane obiekty były możliwie najlepiej przygotowane do przyjęcia ekip telewizyjnych.

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej