Menu
1 / 0
Aktualności /

Kto zdobędzie Złote Kolce? Gala podsumowująca sezon już 30 października w Warszawie

Kto zdobędzie Złote Kolce? Gala podsumowująca sezon już 30 października w Warszawie

Już 30 października w Centrum Olimpijskim PKOl okaże się kto zdobędzie Złote Kolce – najbardziej prestiżowe nagrody w polskiej lekkoatletyce, przyznawane od 1970 roku przez PZLA oraz Przegląd Sportowy. Bezpośrednią relację z Gali Złotych Kolców przeprowadzi Telewizja Polska.

Pod koniec sierpnia liderami rankingu byli Justyna Święty-Ersetic oraz Adam Kszczot. Wtedy jednak do punktacji nie wliczone były jeszcze wrześniowe starty oraz bonusy za lokaty w tabelach światowych czy cyklach IAAF. Czy laureatką będzie Święty-Ersetic, mistrzyni Europy Paulina Guba, czy może siódme w karierze Złote Kolce odbierze Anita Włodarczyk? W gronie panów obok Kszczota poważnymi kandydatami do triumfu są jego kolega z bieżni Marcin Lewandowski oraz młociarz Wojciech Nowicki. Kto zdobędzie prestiżowe statuetki Złotych Kolców dowiemy się we wtorek ok. 21:30.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie wręczenie specjalnego pucharu przekazanego przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Głowa Państwa ufundowała nagrodę za wybitne osiągniecia sportowe w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Podczas wielkiej Gali Złote Kolce 2018 zostaną także wręczone nagrody w takich kategoriach jak Trener Roku 2018, Odkrycie Roku 2018 czy Impreza Roku 2018. Specjalne podziękowania zostaną złożone na ręce partnerów i sponsorów polskiej lekkoatletyki.

Złote Kolce to najbardziej prestiżowa nagroda w polskiej lekkoatletyce. Pierwszymi zwycięzcami byli, w 1970 roku, Teresa Sukniewicz i Henryk Szordykowski. Nagrodę przyznają wspólnie Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz Przegląd Sportowy. Zawodnicy przez cały sezon mogą zdobywać punkty na imprezach różnej rangi – od mistrzostw Polski po imprezy rangi europejskiej i światowej. Dodatkowe bonusy można otrzymać za wysokie miejsca w tabelach światowych, czy ustanowienie rekordu Polski, Europy lub świata.

Gala zostanie poprzedzona prezentacją auta marki Toyota.

Transmisję z Gali Złote Kolce 2018 przeprowadzi Telewizja Polska. Początek bezpośredniej relacji z Centrum Olimpijskiego we wtorek 30 października o godzinie 20:00 w TVP Sport.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej