1 / 0

Wojciechowski i Lisek po 5.81 na dworcu kolejowym w Zurychu

Paweł Wojciechowski (na zdjęciu w trzeciej próbie na 5.91) zajął czwarte a Piotr Lisek – piąte miejsce, obydwaj z wynikiem 5.81, w bardzo silnie obsadzonym konkursie skoku o tyczce rozegranym w hali dworca kolejowego w Zurychu.

Zwycięzcą rywalizacji został Rosjanin Timur Morgunow, który w trzeciej próbie zaliczył wysokość 5.91. Wyprzedził Kanadyjczyka Shawnacy Barbera i Australijczyka Kurtisa Marschalla (obaj po 5.86).
Paweł Wojciechowski bez strąceń pokonał 5.56, 5.71 i 5.81, po opuszczeniu 5.86 dwukrotnie był bliski zaliczenia 5.91.
Piotr Lisek podzielił piąte miejsce z rekordzistą świata Francuzem Renaud Lavillenie. Polak trzykrotnie strącił 5.86.

Mistrz świata Amerykanin Sam Kendricks zajął siódme miejsce (5.71) a mistrz olimpijski Brazylijczyk Thiago Braz – dziewiąte (5.56).
Przed zwycięską próbą Morgunowa tyczkarze aż 16 razy z rzędu strącali poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.86 albo 5.91.

Rewanż już w piątek w Brukseli, w finale Diamentowej Ligi. Po raz pierwszy od mistrzostw Europy w zawodach wystartuje Szwed Armand Duplantis, lider tabel światowych (6.05).