1 / 0

Karpacz: Dominika Stelmach wicemistrzynią świata

Dominika Stelmach (RK Athletics Warszawa) wywalczyła w niedzielę w Karpaczu srebrny medal mistrzostw świata w długodystansowym biegu górskim.

Polkę, mając na koncie m.in. kilka triumfów biegu Wings for Life oraz tytuł mistrzyni kraju w maratonie, wyprzedziła w Karkonoszach jedynie Charlotte Morgan z Wielkiej Brytanii. Na 36 kilometrowej trasie prowadzącej z centrum Karpacza na Śnieżkę i z powrotem (zawodnicy dwukrotnie zdobywali najwyższy szczyt Sudetów) Polka uzyskała czas 3:08:48, słabszy o 22 sekundy od zwyciężczyni. Brąz zdobyła Włoszka Silvia Rampazzo.

Karkonosze są szczęśliwe dla polskich biegaczek. W 2013 roku w Szklarskiej Porębie brąz mistrzostw świata w długodystansowym biegu górskim zdobyła Anna Celińska (Sprint Bielsko-Biała).

Mistrzem świata w gronie panów został Włoch Alessandro Rambaldini. Najlepszy z Polaków, Bartłomiej Przedwojewski, zajął 11. miejsce.

Impreza odbywała się w ramach biegu 3xŚnieżka=1xMont Blanc. Gospodarzem zawodów był Karpacz, który obecnie realizuje m.in. projekt budowy stadionu lekkoatletycznego.

Pełne wyniki: Karpacz

Maciej Jałoszyński / foto: Kamila Cyganek