Menu
1 / 0
Aktualności /

Tyczkarskie pary na Molo w Sopocie już 2 czerwca

Tyczkarskie pary na Molo w Sopocie już 2 czerwca

Tego jeszcze nie grano. Nie tylko w Sopocie, ale także na świecie! Organizatorzy konkursu „Tyczka na Molo” odchodzą od rutyny i zmieniają formułę. Zamiast indywidualnego – będzie skakanie… parami.

Oczywiście, nie jednocześnie. Choć można sobie wyobrazić sytuację, w której stojaki rozstawione są szerzej, a i na zeskok jest więcej miejsca… Żarty jednak na bok, bo jakkolwiek w nowatorskiej formule – w Sopocie, w XXXI Tyczce na Molo szykuje się zupełnie poważne skakanie.

Trójmiejskiej publiczności zaprezentuje się sześć tyczkarskich – tu użyjmy tenisowej terminologii – mikstów. A w nich kilku tuzów, z mistrzem świata z 2011 roku Pawłem Wojciechowskim i mistrzem Europy sprzed dwóch lat, Robertem Soberą na czele. Sportową parę stworzą odpowiednio z Justyną Śmietanką i gdynianką Agnieszką Kaszubą. Smaczku rywalizacji doda fakt, że ta pierwsza od niedawna znajduje się pod szkoleniową pieczą naszej Anny Rogowskiej.  Obsadę zagraniczną poznamy niebawem.

Do rezultatu miksta zaliczana będzie suma najlepszych skoków obojga zawodników. Zawody odbędą się w sobotę, 2 czerwca o godzinie 16.30 na sopockim Skwerze Kuracyjnym.

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej