Menu
1 / 0
Aktualności /

DME 2019: pierwsza wizytacja European Athletics w Bydgoszczy

DME 2019: pierwsza wizytacja European Athletics w Bydgoszczy

W środę do Bydgoszczy przyleciała z pierwszą wizytą roboczą delegacja European Athletics. Tematem dwudniowych rozmów były oczywiście przygotowania do 8. Drużynowych Mistrzostw Europy, które na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędą się w sierpniu 2019 roku.

Bydgoszcz to sprawdzony organizator imprez międzynarodowych, ale to nie zwalnia jej z przyjmowania oficjalnych delegacji z europejskiej federacji. Tym razem nad Brdę przyjechała pięcioosobowa grupa, na której czele stał wiceprezydent European Athletics Francuz Jean Gracia. Wśród przybyłych nie zabrakło specjalistów od protokołu, organizacji zawodów i marketingu. Do Polski przyleciał również Portugalczyk Samuel Lopes, który podczas przyszłorocznych mistrzostw pełnić będzie funkcję delegata technicznego. Delegacja w środę spotkała się z bydgoskimi organizatorami oraz zwizytowała m.in. stadion im. Krzyszkowiaka i biuro prasowe.

- To pierwsza z szeregu wizytacji. Jej zadaniem było nakreślenie planów pracy w poszczególnych sektorach związanych z organizacją mistrzostw. Delegaci podzielili się z nami cennymi uwagami, ale podkreślali też iż są przekonani, że bez problemu poradzimy sobie z przygotowaniem „drużynówki”. – przyznał szef komitetu organizacyjnego Krzysztof Wolsztyński.

W czwartkowe przedpołudnie w Hotelu City w Bydgoszczy rozlosowano tory oraz kolejności prób w konkurencjach technicznych. To ważne, ponieważ w drużynowych mistrzostwach Europy wystartuje 12. najlepszych reprezentacji z naszego kontynentu. Tytułu mistrzowskiego bronić będą w Bydgoszczy Niemcy. Zwycięskie aspiracje ma reprezentacja Polski – w przyszłym roku przypada bowiem jubileusz 100-lecia PZLA, a triumf w generalnej klasyfikacji czempionatu uświetniłby obchody rocznicowe.

Drużynowe Mistrzostwa Europy odbędą się pomiędzy 9 i 11 sierpnia 2019 na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej