Menu
1 / 0
Aktualności /

Śląski domem dla polskiej lekkoatletyki

Śląski domem dla polskiej lekkoatletyki

Już niespełna miesiąc dzieli nas od 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Dziś w Chorzowie władze PZLA i województwa śląskiego podpisały dziś porozumienie o kooperacji przy organizacji wielkich wydarzeń lekkoatletycznych w Kotle Czarownic. Stadion Śląski ma stać się domem dla polskiej lekkoatletyki.

8 czerwca w Chorzowie pierwszy raz spotkają się najlepsi lekkoatleci świata. Po zmodernizowaniu Stadionu Śląskiego i ułożeniu na nim nowoczesnej bieżni naturalnym stało się, że właśnie tutaj będą organizowane wielkie wydarzenia Królowej Sportu. Dzięki dziś parafowanemu porozumieniu przygotowanie imprez będzie wspierane finansowo przez władze województwa śląskiego.

- To dla nas bardzo ważny moment. Stajemy się przed wieloletnim zadaniem związanym z organizacją mityngów lekkoatletycznych oraz innych wydarzeń, które będą gromadzić najlepszych lekkoatletów Polski i świata. – zaznaczy marszałek województwa Wojciech Saługa.

Pierwszym sprawdzianem dla Stadionu Śląskiego będzie 64. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Jak zgodnie zapowiadają władze PZLA to rozpoczęcie nowej ery w historii tego najważniejszego polskiego mityngu lekkoatletycznego.

- Memoriał Kusocińskiego to impreza o wielkiej tradycji. Przez ponad 50 lat padło podczas niego dziesiątki rekordów Polski, Europy i świata. Przyjeżdżali najwybitniejsi sportowcy. Teraz zaprosimy gwiazdy na 55 000 Stadion Śląski, stojący w sercu wielkiej aglomeracji. Jestem przekonany, że kibice będą bardzo zadowoleni i chętnie przybędą na kolejne edycje i wydarzenia lekkoatletyczne. – przyznaje dyrektor ORLEN Memoriału Kusocińskiego i wiceprezes PZLA Sebastian Chmara.

ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, który 8 czerwca odbędzie się na Stadionie Śląskim będzie pierwszym wielkim lekkoatletycznym wydarzeniem w zmodernizowanym Kotle Czarownic. W Chorzowie wystartują m.in. Adam Kszczot, Piotr Lisek, Genzebe Dibaba czy Renaud Lavillenie. Bilety na mityng dostępne są już w kanałach sprzedaży ebilet, kupbilet i eventim.

Chorzów, Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk 

Powrót do listy

Więcej