Menu
1 / 0
Aktualności /

Pojedynek gigantów na Śląskim. Mistrzowie świata na Memoriale Kusocińskiego!

Pojedynek gigantów na Śląskim. Mistrzowie świata na Memoriale Kusocińskiego!

To będą pojedynki największych z największych! Mistrzowie świata w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem, czyli giganci lekkoatletyki, wystartują na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Wielkie sportowe emocje już 8 czerwca!

Tak jak w rzucie młotem prawdziwymi dominatorami są Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek – już ogłoszone gwiazdy Memoriału Kusocińskiego – tak w pchnięciu kulą w ostatnich miesiącach prym wiedzie Nowozelandczyk Tom Walsh. Ten potężny mężczyzna w 2016 roku zdobył halowe mistrzostwo świata i brązowy medal olimpijski, a w kolejnych sezonach wspiął się na kolejne sportowe szczyty. Rok temu został w Londynie mistrzem świata, zaledwie kilka miesięcy temu ponownie zdobył także złoto halowych mistrzostw świata oraz zwyciężył w prestiżowych Igrzyskach Wspólnoty Narodów. Imponująco wygląda rekord życiowy zawodnika z Antypodów – wynik 22.67, uzyskany pod koniec marca, to szósty rezultat w historii światowej lekkoatletyki! Na reprezentanta Nowej Zelandii czekać będzie w Chorzowie inny klasowy zawodnik – Niemiec David Storl ma w dorobku, podobnie jak Walsh, mistrzostwo świata oraz medal olimpijski. Gdy spojrzeć na listę startową pchnięcia kulą podczas 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego można dostrzec jeszcze nazwiska halowego mistrza Europy Konrada Bukowieckiego oraz wicemistrza Europy Michała Haratyka. Polscy kulomioci, kontynuujący piękną historię napisaną przez Tomasza Majewskiego, z pewnością nie będą chcieli być gościnni i postarają się pokonać duet mistrzów globu. 

Potyczkę mistrzów świata śledzić będzie można także w konkursie rzutu dyskiem mężczyzn. Na Śląsk przybędą dwaj ostatni złoci medaliści globalnego czempionatu – z Pekinu (2015) Piotr Małachowski oraz z Londynu (2017) Andrius Gudžius. Litwin, najlepszy dyskobol 2017 roku, był objawieniem zeszłorocznego sezonu, którego ukoronowaniem było złoto wywalczone w Wielkiej Brytanii. W tym roku Gudžius, triumfator ubiegłorocznej Diamentowej Ligi, już legitymuje się najlepszym wynikiem w światowych tabelach. Nowokreowany mistrz świata chciałby żeby jego kariera rozwinęła się tak jak jego wielkiego rodaka Virgilijusa Alekny, trzykrotnego medalisty olimpijskiego. Z bardzo dobrej strony będzie chciał się także zaprezentować kolejny znakomity Polak – Robert Urbanek, brązowy medalista światowego czempionatu z przed trzech lat. 

ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego, który 8 czerwca odbędzie się na Stadionie Śląskim będzie pierwszym wielkim lekkoatletycznym wydarzeniem w zmodernizowanym Kotle Czarownic. W Chorzowie wystartują m.in. Adam Kszczot, Piotr Lisek, Genzebe Dibaba czy Renaud Lavillenie. Bilety na mityng dostępne są już w kanałach sprzedaży ebilet, kupbilet i eventim.

Maciej Jałoszyński / Biuro Prasowe 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego / Foto: Marek Biczyk

 

Powrót do listy

Więcej