Menu
1 / 0
Aktualności /

Kszczot polskim rodzynkiem na inauguracji Diamentowej Ligi

Kszczot polskim rodzynkiem na inauguracji Diamentowej Ligi

Już w piątek w stolicy Kataru startuje ósmy sezon Diamentowej Ligi IAAF. Jedynym polskim zawodnikiem startującym w inauguracyjnym mityngu tegorocznego cyklu będzie Adam Kszczot (RKS Łódź).

Halowy mistrz świata ostatnie dni spędził na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W Dosze Kszczot z pewnością będzie chciał zaatakować minimum kwalifikacyjne PZLA na mistrzostwa Europy – w biegu na 800 metrów wynosi ono 1:47.00. Jacy rywale czekać będą na Polaka w Katarze? Na starcie pojawią się m.in. mistrz świata U20 z Bydgoszczy i brązowy medalista mistrzostw świata z Londynu Kipyegon Bett czy też legitymujący się znakomitym rekordem życiowym 1:42.84 Ferguson Rotich. 

Niezależnie od piątkowego mityngu Diamentowej Ligi w Dosze trwają intensywne przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw świata. Stadion Khalifa, który będzie na przełomie września i października 2019 roku główną areną czempionatu, zyskuje nową bieżnię. Ciekawostką jest jej kolor – pierwszy raz w historii mistrzostw lekkoatleci rywalizować będą na bordowej nawierzchni. Jest to nawiązanie do narodowej barwy Kataru, którą można odnaleźć m.in. na tamtejszej fladze państwowej.

Transmisja z mityngu Diamentowej Ligi w piątek 4 maja od godziny 18:00 w Polsacie Sport.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej