Menu
1 / 0
Aktualności /

33 rekordy Polski mastersów w HMP

33 rekordy Polski mastersów w HMP

Z udziałem prawie 380 uczestników z Polski i 50 z zagranicy (z Białorusi, Ukrainy, Grecji i Turcji) w Arenie Toruń rozegrano 27 Halowe Mistrzostwa Polski Masters, podczas których ustanowiono aż 33 halowe rekordy Polski i 56 rekordów mistrzostw.

 


Puchary dla najlepszych zawodników mistrzostw otrzymali Ewa Bartosik (kategoria K60) i Antoni Kargol (M80).
Dwa świetne rekordy Polski ustanowiła Joanna Niełacna-Balcerzak (ur. 1973, olimpijka z Sydney), która przebieła 60 m w czasie 7.94 a 200 m w 26.05

Bogate kolekcje złotych medali powiększyli m.in. Urszula Kielan, Ewa Brych-Pająk, Krystyna Pieczulis, Janina Rosińska, Renata Szykulska, Antoni Cichończuk, Ryszard Dryps, Alfred Jóźwiak, Czesław Okoński, Czesław Roszczak i Wojciech Seidel.

Dla wielu startujących udział w mistrzostwach był ostatnim sprawdzianem przed 12. Halowymi Mistrzostwami Europy Masters, które odbędą się od 19 do 24 marca w Madrycie.
Na podkreślenie zasługuje transmisja internetowa profesjonalnie przeprowadzona przez TV Toruń
(relacja z sesji popołudniowej).


Warto przypomnieć, że za 13 miesięcy w Arenie Toruń zostaną rozegrane Halowe Mistrzostwa Świata Masters, organizatorzy liczą na liczny udział reprezentantów Polski. Przypominamy, nie obowiązują żadne minima kwalifikacyjne do imprezy, jedynie minimalny wiek – 35 lat ukończone do rozpoczęcia zawodów.

Halowe rekordy Polski i mistrzostw Polski                 
Zdobywcy pucharów


Fot. Janusz Nath
jr

Powrót do listy

Więcej