1 / 0

62. PZLA HMP: Zdziebło i Tomala najlepsi w chodzie

Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) i Dawid Tomala (AZS AWF Katowice) zostali w Arenie Toruń halowymi mistrzami Polski w chodzie sportowym.

Mistrzyni Polski pokonała 3000 metrów toruńskiej hali w 12:54.93 i poprawiła tym rezultatem rekord życiowy. Drugie miejsce zajęła Paulina Buziak (13:06.82), a podium uzupełniła Agnieszka Ellward, która uzyskując czas 13:07.68 wymazała z tabel swój poprzedni rekord życiowy.

Katarzyna Zdziebło w drodze po zloty medal mistrzostw Polski (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Panowie rywalizowali w chodzie na 5000 metrów. Najlepszy był Dawid Tomala (19:41.63), który o niespełna 3 sekundy pokonał Rafała Augustyna (19:44.28). Brązowy medal zdobył Rafał Fedaczyński – 19:50.92.

- Start zawodników można ocenić pozytywnie, widać, że realizacja procesu szkoleniowego jest prawidłowa. – ocenia start chodziarzy w mistrzostwach kraju trener tej specjalności Krzysztof Kisiel.

Główna odsłona niedzielnych zmagań startuje o 16:00.