1 / 0

Ślęzak i Błaszczyk ze złotem MP U23 w crossie

Sylwia Ślęzak (Budowlani Częstochowa) i Patryk Błaszczyk (Jantar Ustka) zostali w Kwidzynie złotymi medalistami mistrzostw Polski do lat 23 w biegach przełajowych. Impreza była kwalifikacją do czempionatu Starego Kontynentu, który odbędzie się za 2 tygodnie na Słowacji.

Mistrzyni Polski U23 pokonała ok. 6 kilometrową trasę w 22:46. Druga na mecie zawodniczka, Katarzyna Chryczyk z AZS-AWF Kraków uzyskała czas 22:57. 11 sekund za nią finiszowała brązowa medalistka, którą została biegaczka AZS-AWF Katowice Patrycja Kapała (23:08).

8 kilometrową trasę Błaszczyk pokonał w 25:19, na mecie o ponad 10 sekund wyprzedzając Patryka Stypułkowskiego z łódzkiego RKS-u (25:33). Brązowy medal zdobył Dariusz Boratyński (AZS AWF Wrocław), który uzyskał czas 25:44.

W innych kategoriach wiekowych zwyciężali Beata Topka (bieg na 4 km U20 – 14:49) i Patryk Kozłowski (bieg na 6 km U20 – 18:59) oraz Katarzyna Rutkowska (bieg na 8 km – 29:50) i Robert Głowala (bieg na 10 km – 31:33).

Zawody w Kwidzynie były kwalifikacją do mistrzostw Europy, które 10 grudnia odbędą się w Šamorinie pod Bratysławą. Oficjalny skład biało-czerwonej ekipy na te zawody przedstawimy na stronie PZLA początku przyszłego tygodnia.

Pełne wyniki: Kwidzyn