1 / 0

Mistrzostwa Polski w biegu na 100 km w Blizanowie

Podczas 33. Supermaratonu Kalisia rozegrano Mistrzostwa Polski w Biegu na 100 kilometrów, tytuły mistrzowskie zdobyli Małgorzata Pazda-Pozorska (AML Słupsk) i Piotr Stachyra (MKS Piast Głogów).

Małgorzata Pazda-Pozorska (obok w miniaturce) zwyciężyła w czasie 8:31:05, lepszym od oficjalnego rekordu Polski Ewy Kępy (8:37:40, Kalisz, 21.10.1995 r.). Przez ponad ćwierć dystansu zawodniczce ze Słupska (wygrała również ubiegłoroczną edycję Supermaratonu) dotrzymywała kroku Monika Biegasiewicz, srebrna medalistka (w drużynie) tegorocznych mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym. W mistrzostwach wystartowały trzy zawodniczki, brązowy medal zdobyła Małgorzata Karkoszka.

Piotr Stachyra do mety nie oddał prowadzenia objetego po dziesięciu kilometrach i z wynikiem 7:15:52 pokonał Kamila Kunerta o dwie minuty i sekundę. Po brąz sięgnął Jacek Będkowski, który – podobnie jak pozostali medaliści – również poprawił rekord życiowy.

2. Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 100 km, Blizanów, 04.11.2017 r.
1. Małgorzata Pazda-Pozorska (AML Słupsk) 8:31:05
2. Monika Biegasiewicz (MKL Szczecin) 8:40:39
3. Małgorzata Karkoszka (UKS Orzeł Dobryszyce) 11:00:13

9. Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Biegu na 100 km, Blizanów, 04.11.2017 r.
8. Damian Ślęczka (CWKS Resovia Rzeszów) 9:04:43

Do rywalizacji w Supermaratonie przystąpiło 117 osób, w wyznaczonym limicie czasu (750 minut) cały stukilometrowy dystans pokonało 62 biegaczy i 13 biegaczek.

W przyszłym roku jubileuszowe, dziesiąte mistrzostwa kraju odbędą się w Warszawie w ramach Międzynarodowego Supermaratonu Stulecia – w dniu 10 listopada w setną rocznicę przyjazdu do Warszawy Naczelnika Państwa i na terenie założonej przez niego uczelni, dziś Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Rejestracja rozpocznie się już za miesiąc (piątego grudnia).